To improve your user experience, this website uses cookies to store data. Click HERE for more information.I agree

Competitions

Second Division

The Second Division is the second-highest tier of the Croatian football league system.

Second Division
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Fixtures and results
  • Table
  • Goalscorers
  • About
1. round
Report
24.08.2018. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Solin
24.08.2018. 17:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Zadar
25.08.2018. 17:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Osijek
24.08.2018. 17:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : GNK Dinamo II
26.08.2018. 17:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Varaždin
25.08.2018. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko : Kustošija
25.08.2018. 17:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hajduk II
2. round
Report
01.09.2018. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hajduk II
31.08.2018. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dugopolje
01.09.2018. 17:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Lučko
02.09.2018. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : BSK
01.09.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Sesvete
01.09.2018. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : HNK Šibenik
31.08.2018. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Hrvatski dragovoljac
3. round
Report
07.09.2018. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Solin
08.09.2018. 17:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Međimurje
07.09.2018. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Zadar
09.09.2018. 17:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Osijek
08.09.2018. 17:00
Lučko, Lučko
Lučko : GNK Dinamo II
08.09.2018. 17:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Varaždin
09.09.2018. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Kustošija
4. round
Report
15.09.2018. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Kustošija
15.09.2018. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hajduk II
16.09.2018. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Dugopolje
15.09.2018. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lučko
15.09.2018. 16:30
Stanovi, Zadar
Zadar : BSK
14.09.2018. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Sesvete
14.09.2018. 16:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : HNK Šibenik
5. round
Report
22.09.2018. 16:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Solin
21.09.2018. 16:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hrvatski dragovoljac
23.09.2018. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Međimurje
22.09.2018. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : Zadar
22.09.2018. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Osijek
23.09.2018. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : GNK Dinamo II
21.09.2018. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Varaždin
6. round
Report
29.09.2018. 16:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Varaždin
30.09.2018. 16:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Kustošija
29.09.2018. 16:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk II
29.09.2018. 16:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Dugopolje
28.09.2018. 16:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Lučko
28.09.2018. 16:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : BSK
29.09.2018. 16:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Sesvete
7. round
Report
05.10.2018. 15:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Solin
07.10.2018. 15:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : HNK Šibenik
06.10.2018. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : Hrvatski dragovoljac
06.10.2018. 15:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Međimurje
07.10.2018. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Zadar
05.10.2018. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Osijek
06.10.2018. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : GNK Dinamo II
8. round
Report
13.10.2018. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : GNK Dinamo II
13.10.2018. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Varaždin
13.10.2018. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Kustošija
12.10.2018. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Hajduk II
12.10.2018. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Dugopolje
13.10.2018. 15:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Lučko
12.10.2018. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : BSK
9. round
Report
21.10.2018. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Solin
20.10.2018. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Sesvete
20.10.2018. 15:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : HNK Šibenik
21.10.2018. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Hrvatski dragovoljac
20.10.2018. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Međimurje
20.10.2018. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Zadar
21.10.2018. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Osijek
10. round
Report
27.10.2018. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Osijek
27.10.2018. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : GNK Dinamo II
26.10.2018. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Varaždin
26.10.2018. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Kustošija
27.10.2018. 15:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Hajduk II
26.10.2018. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Dugopolje
28.10.2018. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Lučko
11. round
Report
03.11.2018. 14:00
Lučko, Lučko
Lučko : Solin
03.11.2018. 14:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : BSK
04.11.2018. 14:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Sesvete
03.11.2018. 14:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : HNK Šibenik
03.11.2018. 14:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hrvatski dragovoljac
04.11.2018. 14:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Međimurje
03.11.2018. 14:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Zadar
12. round
Report
10.11.2018. 13:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Zadar
09.11.2018. 13:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Osijek
09.11.2018. 13:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : GNK Dinamo II
10.11.2018. 13:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Varaždin
09.11.2018. 13:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Kustošija
11.11.2018. 13:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Hajduk II
10.11.2018. 13:30
Lučko, Lučko
Lučko : Dugopolje
13. round
Report
17.11.2018. 13:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Solin
18.11.2018. 13:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Lučko
17.11.2018. 13:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : BSK
17.11.2018. 13:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Sesvete
18.11.2018. 13:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : HNK Šibenik
17.11.2018. 13:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hrvatski dragovoljac
17.11.2018. 13:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Međimurje
14. round
Report
02.03.2019. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Međimurje
02.03.2019. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Hrvatski dragovoljac
02.03.2019. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : HNK Šibenik
03.03.2019. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Sesvete
02.03.2019. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : BSK
02.03.2019. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Lučko
03.03.2019. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Dugopolje
15. round
Report
10.03.2019. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Solin
09.03.2019. 15:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Kustošija
09.03.2019. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Varaždin
10.03.2019. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : GNK Dinamo II
08.03.2019. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Osijek
09.03.2019. 15:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Zadar
08.03.2019. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Međimurje
16. round
Report
16.03.2019. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hrvatski dragovoljac
15.03.2019. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : HNK Šibenik
16.03.2019. 15:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Sesvete
16.03.2019. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : BSK
17.03.2019. 15:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Lučko
16.03.2019. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Dugopolje
16.03.2019. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hajduk II
17. round
Report
23.03.2019. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Solin
24.03.2019. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Varaždin
23.03.2019. 15:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : GNK Dinamo II
23.03.2019. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : Osijek
24.03.2019. 15:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Zadar
22.03.2019. 15:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Međimurje
23.03.2019. 15:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Hrvatski dragovoljac
18. round
Report
30.03.2019. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : HNK Šibenik
29.03.2019. 15:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Sesvete
29.03.2019. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : BSK
30.03.2019. 15:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Lučko
30.03.2019. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dugopolje
31.03.2019. 15:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hajduk II
30.03.2019. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Kustošija
19. round
Report
06.04.2019. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Solin
06.04.2019. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : GNK Dinamo II
07.04.2019. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Osijek
06.04.2019. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Zadar
06.04.2019. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : Međimurje
07.04.2019. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Hrvatski dragovoljac
05.04.2019. 16:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : HNK Šibenik
20. round
Report
13.04.2019. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Sesvete
13.04.2019. 16:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : BSK
12.04.2019. 16:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Lučko
12.04.2019. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Dugopolje
13.04.2019. 16:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Hajduk II
13.04.2019. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Kustošija
14.04.2019. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Varaždin
21. round
Report
23.04.2019. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Solin
23.04.2019. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Osijek
23.04.2019. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Zadar
23.04.2019. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Međimurje
23.04.2019. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hrvatski dragovoljac
23.04.2019. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : HNK Šibenik
23.04.2019. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Sesvete
22. round
Report
27.04.2019. 17:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : BSK
26.04.2019. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Lučko
27.04.2019. 17:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Dugopolje
26.04.2019. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Hajduk II
26.04.2019. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Kustošija
27.04.2019. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Varaždin
27.04.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : GNK Dinamo II
23. round
Report
04.05.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Solin
05.05.2019. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Zadar
04.05.2019. 17:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Međimurje
04.05.2019. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hrvatski dragovoljac
05.05.2019. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : HNK Šibenik
04.05.2019. 17:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Sesvete
04.05.2019. 17:00
Lučko, Lučko
Lučko : BSK
24. round
Report
11.05.2019. 17:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Lučko
12.05.2019. 17:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Dugopolje
10.05.2019. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hajduk II
11.05.2019. 17:00
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : Kustošija
10.05.2019. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Varaždin
10.05.2019. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : GNK Dinamo II
11.05.2019. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Osijek
25. round
Report
18.05.2019. 17:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Solin
18.05.2019. 17:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Međimurje
19.05.2019. 17:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hrvatski dragovoljac
18.05.2019. 17:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : HNK Šibenik
18.05.2019. 17:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Sesvete
19.05.2019. 17:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : BSK
18.05.2019. 17:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Lučko
26. round
Report
26.05.2019. 17:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Dugopolje
26.05.2019. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko : Hajduk II
26.05.2019. 17:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Kustošija
26.05.2019. 17:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Varaždin
26.05.2019. 17:30
Šubićevac, Šibenik
HNK Šibenik : GNK Dinamo II
26.05.2019. 17:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Osijek
26.05.2019. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Zadar
#ClubTotWonDrawLostG+G-GDPt
1.BSK00000000
2.GNK Dinamo II00000000
3.Kustošija00000000
4.Osijek00000000
5.Dugopolje00000000
6.Hajduk II00000000
7.Hrvatski dragovoljac00000000
8.Lučko00000000
9.Međimurje00000000
10.Sesvete00000000
11.Solin00000000
12.HNK Šibenik00000000
13.Varaždin00000000
14.Zadar00000000

The Second Division is the second-highest tier of the Croatian football league system.

The competition is managed by the Second Division Clubs' Association, based in Zagreb.

The first-placed team is promoted to the First Division, and the second-placed team enters the relegation play-offs against the ninth-placed team from the First Division.

Standings

1.BSK000
2.GNK Dinamo II000
3.Kustošija000
4.Osijek000
5.Dugopolje000
6.Hajduk II000
7.Hrvatski dragovoljac000
8.Lučko000
9.Međimurje000
10.Sesvete000
11.Solin000
12.HNK Šibenik000
13.Varaždin000
14.Zadar000