Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

3. HNL Istok

Treća hrvatska nogometna liga treća je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

3. HNL Istok
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
25.08.2018. 17:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Oriolik
25.08.2018. 17:30
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Vukovar 1991
25.08.2018. 17:30
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Mladost
25.08.2018. 17:30
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Zrinski (J)
26.08.2018. 17:30
Čepin, Čepin
Čepin : Bedem
25.08.2018. 17:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Vihor
25.08.2018. 17:30
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Slavonija
25.08.2018. 17:30
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Koprivnica
2. kolo
Izvještaj
01.09.2018. 17:30
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Koprivnica
01.09.2018. 17:30
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Marsonia
01.09.2018. 17:30
Korea, Jelisavac
Vihor : Croatia Đakovo
02.09.2018. 17:30
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Bjelovar
01.09.2018. 17:30
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Čepin
01.09.2018. 17:30
Brdo, Ždralovi
Mladost : Cibalia
01.09.2018. 17:30
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Sloga NG
01.09.2018. 17:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Slavija
3. kolo
Izvještaj
08.09.2018. 17:00
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Oriolik
08.09.2018. 17:00
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Belišće
08.09.2018. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Vukovar 1991
09.09.2018. 17:00
Čepin, Čepin
Čepin : Mladost
08.09.2018. 17:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Zrinski (J)
08.09.2018. 17:00
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Bedem
08.09.2018. 17:00
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Vihor
08.09.2018. 17:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Slavonija
4. kolo
Izvještaj
15.09.2018. 17:00
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Slavonija
15.09.2018. 17:00
Korea, Jelisavac
Vihor : Koprivnica
16.09.2018. 17:00
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Marsonia
15.09.2018. 17:00
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Croatia Đakovo
15.09.2018. 17:00
Brdo, Ždralovi
Mladost : Bjelovar
15.09.2018. 17:00
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Čepin
15.09.2018. 17:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Cibalia
15.09.2018. 17:00
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Sloga NG
5. kolo
Izvještaj
22.09.2018. 16:30
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Oriolik
22.09.2018. 16:30
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slavija
23.09.2018. 16:30
Čepin, Čepin
Čepin : Belišće
22.09.2018. 16:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Vukovar 1991
22.09.2018. 16:30
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Mladost
22.09.2018. 16:30
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Zrinski (J)
22.09.2018. 16:30
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Bedem
22.09.2018. 16:30
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Vihor
6. kolo
Izvještaj
26.09.2018. 16:30
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Vihor
26.09.2018. 16:30
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Slavonija
26.09.2018. 16:30
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Koprivnica
26.09.2018. 16:30
Brdo, Ždralovi
Mladost : Marsonia
26.09.2018. 16:30
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Croatia Đakovo
26.09.2018. 16:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Bjelovar
26.09.2018. 16:30
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Čepin
26.09.2018. 16:30
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Cibalia
7. kolo
Izvještaj
29.09.2018. 16:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Oriolik
30.09.2018. 16:00
Čepin, Čepin
Čepin : Sloga NG
29.09.2018. 16:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Slavija
29.09.2018. 16:00
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Belišće
29.09.2018. 16:00
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Vukovar 1991
29.09.2018. 16:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Mladost
29.09.2018. 16:00
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Zrinski (J)
29.09.2018. 16:00
Korea, Jelisavac
Vihor : Bedem
8. kolo
Izvještaj
06.10.2018. 15:30
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Bedem
06.10.2018. 15:30
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Vihor
06.10.2018. 15:30
Brdo, Ždralovi
Mladost : Slavonija
06.10.2018. 15:30
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Koprivnica
06.10.2018. 15:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Marsonia
06.10.2018. 15:30
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Croatia Đakovo
06.10.2018. 15:30
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Bjelovar
06.10.2018. 15:30
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Čepin
9. kolo
Izvještaj
14.10.2018. 15:00
Čepin, Čepin
Čepin : Oriolik
13.10.2018. 15:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Cibalia
13.10.2018. 15:00
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Sloga NG
13.10.2018. 15:00
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Slavija
13.10.2018. 15:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Belišće
13.10.2018. 15:00
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Vukovar 1991
13.10.2018. 15:00
Korea, Jelisavac
Vihor : Mladost
14.10.2018. 15:00
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Zrinski (J)
10. kolo
Izvještaj
20.10.2018. 15:00
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Zrinski (J)
20.10.2018. 15:00
Brdo, Ždralovi
Mladost : Bedem
20.10.2018. 15:00
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Vihor
20.10.2018. 15:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Slavonija
20.10.2018. 15:00
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Koprivnica
20.10.2018. 15:00
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Marsonia
20.10.2018. 15:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Croatia Đakovo
21.10.2018. 15:00
Čepin, Čepin
Čepin : Bjelovar
11. kolo
Izvještaj
27.10.2018. 15:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Oriolik
27.10.2018. 15:00
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Čepin
27.10.2018. 15:00
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Cibalia
27.10.2018. 15:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Sloga NG
27.10.2018. 15:00
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Slavija
27.10.2018. 15:00
Korea, Jelisavac
Vihor : Belišće
28.10.2018. 14:00
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Vukovar 1991
27.10.2018. 15:00
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Mladost
12. kolo
Izvještaj
03.11.2018. 14:00
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Mladost
03.11.2018. 14:00
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Zrinski (J)
03.11.2018. 14:00
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Bedem
03.11.2018. 14:00
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Vihor
03.11.2018. 14:00
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Slavonija
03.11.2018. 14:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Koprivnica
04.11.2018. 14:00
Čepin, Čepin
Čepin : Marsonia
03.11.2018. 14:00
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Croatia Đakovo
13. kolo
Izvještaj
10.11.2018. 14:00
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Oriolik
10.11.2018. 14:00
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Bjelovar
10.11.2018. 14:00
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Čepin
10.11.2018. 14:00
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Cibalia
10.11.2018. 14:00
Korea, Jelisavac
Vihor : Sloga NG
11.11.2018. 14:00
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Slavija
10.11.2018. 14:00
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Belišće
10.11.2018. 14:00
Brdo, Ždralovi
Mladost : Vukovar 1991
14. kolo
Izvještaj
17.11.2018. 13:30
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Vukovar 1991
17.11.2018. 13:30
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Mladost
17.11.2018. 13:30
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Zrinski (J)
17.11.2018. 13:30
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Bedem
17.11.2018. 13:30
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Vihor
18.11.2018. 13:30
Čepin, Čepin
Čepin : Slavonija
17.11.2018. 13:30
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Koprivnica
17.11.2018. 13:30
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Marsonia
15. kolo
Izvještaj
24.11.2018. 13:30
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Oriolik
24.11.2018. 13:30
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Croatia Đakovo
24.11.2018. 13:30
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Bjelovar
24.11.2018. 13:30
Korea, Jelisavac
Vihor : Čepin
25.11.2018. 13:30
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Cibalia
24.11.2018. 13:30
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Sloga NG
24.11.2018. 13:30
Brdo, Ždralovi
Mladost : Slavija
24.11.2018. 13:30
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Belišće
16. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Belišće
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Slavija
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Sloga NG
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Cibalia
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Čepin
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Bjelovar
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Croatia Đakovo
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Marsonia
17. kolo
Izvještaj
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Oriolik
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Slavonija
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Vihor
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Bedem
-
Čepin, Čepin
Čepin : Zrinski (J)
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Mladost
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Vukovar 1991
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Belišće
18. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Slavija
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Sloga NG
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Cibalia
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Čepin
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Bjelovar
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Croatia Đakovo
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Marsonia
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Koprivnica
19. kolo
Izvještaj
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Oriolik
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Vihor
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Bedem
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Zrinski (J)
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Mladost
-
Čepin, Čepin
Čepin : Vukovar 1991
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Belišće
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Slavija
20. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Sloga NG
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Cibalia
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Čepin
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Bjelovar
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Croatia Đakovo
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Marsonia
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Koprivnica
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Slavonija
21. kolo
Izvještaj
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Oriolik
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Bedem
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Zrinski (J)
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Mladost
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Vukovar 1991
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Belišće
-
Čepin, Čepin
Čepin : Slavija
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Sloga NG
22. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Cibalia
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Čepin
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Bjelovar
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Croatia Đakovo
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Marsonia
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Koprivnica
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Slavonija
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Vihor
23. kolo
Izvještaj
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Oriolik
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Zrinski (J)
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Mladost
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Vukovar 1991
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Belišće
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Slavija
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Sloga NG
-
Čepin, Čepin
Čepin : Cibalia
24. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Čepin
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Bjelovar
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Croatia Đakovo
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Marsonia
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Koprivnica
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Slavonija
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Vihor
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Bedem
25. kolo
Izvještaj
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Oriolik
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Mladost
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Vukovar 1991
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Belišće
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Slavija
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Sloga NG
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Cibalia
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Čepin
26. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Bjelovar
-
Čepin, Čepin
Čepin : Croatia Đakovo
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Marsonia
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Koprivnica
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Slavonija
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Vihor
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Bedem
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Zrinski (J)
27. kolo
Izvještaj
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Oriolik
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Vukovar 1991
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Belišće
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Slavija
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Sloga NG
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Cibalia
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Čepin
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Bjelovar
28. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Croatia Đakovo
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Marsonia
-
Čepin, Čepin
Čepin : Koprivnica
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slavonija
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Vihor
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Bedem
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Zrinski (J)
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Mladost
29. kolo
Izvještaj
-
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Oriolik
-
Brdo, Ždralovi
Mladost : Belišće
-
Bara, Jurjevac
Zrinski (J) : Slavija
-
Ivankovo, Ivankovo
Bedem : Sloga NG
-
Korea, Jelisavac
Vihor : Cibalia
-
NK Slavonija, Požega
Slavonija : Čepin
-
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Koprivnica : Bjelovar
-
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Croatia Đakovo
30. kolo
Izvještaj
-
Oriolik, Oriovac
Oriolik : Marsonia
-
Đakovo, Đakovo
Croatia Đakovo : Koprivnica
-
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar : Slavonija
-
Čepin, Čepin
Čepin : Vihor
-
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Bedem
-
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG : Zrinski (J)
-
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija : Mladost
-
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće : Vukovar 1991
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Bedem00000000
2.Bjelovar00000000
3.Čepin00000000
4.Koprivnica00000000
5.Mladost00000000
6.Oriolik00000000
7.Slavija00000000
8.Sloga NG00000000
9.Vihor00000000
10.Zrinski (J)00000000
11.Belišće00000000
12.Cibalia00000000
13.Croatia Đakovo00000000
14.Marsonia00000000
15.Slavonija00000000
16.Vukovar 199100000000

Treća hrvatska nogometna liga treća je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

 

Ligom, odnosno skupinama, rukovodi Hrvatski nogometni savez putem Nogometnih središta HNS-a. Odluku o organizaciji vođenja pojedine skupine donosi Izvršni odbor HNS-a.

 

Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.

 

Raspored utakmica utvrđuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice i to najkasnije 20 dana prije kalendarom predviđenog početka natjecanja. Kalendar natjecanja donosi Izvršni odbor HNS-a, a na prijedlog Stručne komisije i Natjecateljske komisije.

 

Na prvenstvenim utakmicama Treće Hrvatske nogometne lige, klubovi su obvezni započeti utakmicu s najmanje tri (3) igrača starosti do 21 godine. U natjecanju Treće Hrvatske nogometne lige, dopušten je nastup najviše dva (2) igrača stranih državljana na utakmici.

 

U Treću HNL, odgovarajuću skupinu, ulazi posljednjeplasirani klub Druge HNL iz natjecateljske godine 2017./2018. i eventualno jedanaesto plasirani klub Druge HNL ako dođe do odigravanja kvalifikacija s klubom iz Treće HNL Jug (ovisno o licenciranju i broju zainteresiranih klubova za nastupanje u Drugoj HNL)

 

Iz nižih stupnjeva natjecanja u Treću HNL ulaze klubovi koji se prijave i ispunjavaju propisane uvjete ;

 

- skupina Istok: prvak Četvrte lige HNS Središta Osijek i pobjednik kvalifikacija (koje se igraju po dvostrukom kup sustavu) prvaka Četvrte lige ŽNS Varaždin i Međimurskog ŽNS i prvaka Četvrte lige NS Virovitičko-podravskog, Bjelovarsko-bilogorskog i Koprivničko-križevačkog,

 

- skupina Jug: dva kluba pobjednika kvalifikacija prvaka prvih županijskih liga koje se igraju po dvostrukom kup sustavu. Kvalifikacije vodi rukovodstvo natjecanja Treće HNL Jug,

 

- skupina Zapad: dva najbolje plasirana kluba Četvrte lige Središta Zagreb i najbolje plasirani klub Četvrte lige Središta Rijeka

 

Ukoliko se klubovi ne prijave u roku za Treću HNL, može ih zamijeniti i niže plasirani klub ukoliko ispunjava uvjete i prijavio se u zadanom roku, ali ne ispod 4. mjesta na tablici određene LIGE.

 

Iz Treće HNL, pojedine skupine, ispada onoliki broj klubova koliko je potrebno da u natjecateljskoj godini 2018/2019. skupine Istok, Zapad i Jug broje do 16 klubova.

 

Posljednjeplasirani klub pojedine skupine Treće HNL obvezno ispada.

 

U Treću HNL, odnosno u kvalifikacije za popunu Treće HNL u natjecateljskoj godini 2018./19. mogu ući samo klubovi koji na dan 1.5. tekuće natjecateljske godine ispunjavaju uvjete navedene u Odluci o uvjetima/kriterijima za natjecanje u Trećoj HNL od 27.7.2017. i koji na kraju prvenstva nisu plasirani ispod 4. mjesta na tablici određene skupine.

Ljestvica

1.Bedem000
2.Bjelovar000
3.Čepin000
4.Koprivnica000
5.Mladost000
6.Oriolik000
7.Slavija000
8.Sloga NG000
9.Vihor000
10.Zrinski (J)000
11.Belišće000
12.Cibalia000
13.Croatia Đakovo000
14.Marsonia000
15.Slavonija000
16.Vukovar 1991000