Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Druga HNL

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Druga HNL
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
19.08.2017. 17:30
Laco, Novigrad
Novigrad1 : 1Varaždin
18.08.2017. 20:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac3 : 3Dugopolje
19.08.2017. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko1 : 0Šibenik
18.08.2017. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica0 : 2GNK Dinamo II
19.08.2017. 17:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin4 : 2Sesvete
20.08.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II2 : 0Kustošija
2. kolo
Izvještaj
26.08.2017. 20:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Kustošija
25.08.2017. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hajduk II
26.08.2017. 17:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Solin
26.08.2017. 20:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : HNK Gorica
26.08.2017. 17:30
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Lučko
26.08.2017. 17:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Hrvatski dragovoljac
3. kolo
Izvještaj
30.08.2017. 20:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Varaždin
30.08.2017. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko : Novigrad
30.08.2017. 17:30
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Dugopolje
30.08.2017. 17:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Šibenik
30.08.2017. 20:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : GNK Dinamo II
30.08.2017. 17:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Sesvete
4. kolo
Izvještaj
03.09.2017. 17:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Sesvete
03.09.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Kustošija
03.09.2017. 17:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hajduk II
03.09.2017. 17:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Solin
03.09.2017. 17:00
Laco, Novigrad
Novigrad : HNK Gorica
03.09.2017. 20:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Lučko
5. kolo
Izvještaj
09.09.2017. 17:00
Lučko, Lučko
Lučko : Varaždin
08.09.2017. 17:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Hrvatski dragovoljac
09.09.2017. 17:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Novigrad
10.09.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Dugopolje
09.09.2017. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Šibenik
08.09.2017. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : GNK Dinamo II
6. kolo
Izvještaj
16.09.2017. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : GNK Dinamo II
16.09.2017. 16:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Sesvete
16.09.2017. 16:30
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Kustošija
16.09.2017. 16:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Hajduk II
15.09.2017. 16:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Solin
16.09.2017. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : HNK Gorica
7. kolo
Izvještaj
22.09.2017. 16:30
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Varaždin
23.09.2017. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Lučko
24.09.2017. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Hrvatski dragovoljac
23.09.2017. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Novigrad
22.09.2017. 16:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Dugopolje
24.09.2017. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Šibenik
8. kolo
Izvještaj
27.09.2017. 16:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Šibenik
27.09.2017. 16:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : GNK Dinamo II
27.09.2017. 16:00
Laco, Novigrad
Novigrad : Sesvete
27.09.2017. 16:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Kustošija
27.09.2017. 16:00
Lučko, Lučko
Lučko : Hajduk II
27.09.2017. 16:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Solin
9. kolo
Izvještaj
30.09.2017. 16:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Varaždin
01.10.2017. 16:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : HNK Gorica
30.09.2017. 16:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Lučko
30.09.2017. 16:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hrvatski dragovoljac
01.10.2017. 16:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Novigrad
30.09.2017. 16:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Dugopolje
10. kolo
Izvještaj
07.10.2017. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Dugopolje
07.10.2017. 15:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Šibenik
06.10.2017. 15:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : GNK Dinamo II
07.10.2017. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : Sesvete
06.10.2017. 15:30
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Kustošija
07.10.2017. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hajduk II
11. kolo
Izvještaj
11.10.2017. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Varaždin
11.10.2017. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Solin
11.10.2017. 15:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : HNK Gorica
11.10.2017. 15:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Lučko
11.10.2017. 15:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hrvatski dragovoljac
11.10.2017. 15:30
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Novigrad
12. kolo
Izvještaj
14.10.2017. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Novigrad
14.10.2017. 15:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hrvatski dragovoljac
14.10.2017. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Lučko
15.10.2017. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : HNK Gorica
14.10.2017. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Solin
14.10.2017. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hajduk II
13. kolo
Izvještaj
21.10.2017. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Varaždin
22.10.2017. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Sesvete
21.10.2017. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : GNK Dinamo II
20.10.2017. 15:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Šibenik
21.10.2017. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Dugopolje
20.10.2017. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Novigrad
14. kolo
Izvještaj
28.10.2017. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hrvatski dragovoljac
28.10.2017. 15:00
Laco, Novigrad
Novigrad : Lučko
28.10.2017. 15:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : HNK Gorica
28.10.2017. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Solin
29.10.2017. 14:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hajduk II
28.10.2017. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Kustošija
15. kolo
Izvještaj
04.11.2017. 13:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Varaždin
04.11.2017. 13:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : GNK Dinamo II
05.11.2017. 13:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Šibenik
04.11.2017. 13:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Dugopolje
03.11.2017. 13:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Novigrad
04.11.2017. 13:00
Lučko, Lučko
Lučko : Hrvatski dragovoljac
16. kolo
Izvještaj
11.11.2017. 13:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Lučko
10.11.2017. 13:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : HNK Gorica
11.11.2017. 13:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Solin
11.11.2017. 13:30
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hajduk II
11.11.2017. 13:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Kustošija
12.11.2017. 13:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Sesvete
17. kolo
Izvještaj
19.11.2017. 13:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Varaždin
18.11.2017. 13:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Šibenik
18.11.2017. 13:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dugopolje
19.11.2017. 13:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Novigrad
18.11.2017. 13:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hrvatski dragovoljac
17.11.2017. 13:30
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Lučko
18. kolo
Izvještaj
25.11.2017. 13:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : HNK Gorica
25.11.2017. 13:30
Lučko, Lučko
Lučko : Solin
24.11.2017. 13:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Hajduk II
25.11.2017. 13:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Kustošija
25.11.2017. 13:30
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Sesvete
25.11.2017. 13:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : GNK Dinamo II
19. kolo
Izvještaj
02.12.2017. 13:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Varaždin
03.12.2017. 13:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Dugopolje
02.12.2017. 13:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Novigrad
02.12.2017. 13:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hrvatski dragovoljac
03.12.2017. 13:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Lučko
02.12.2017. 13:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : HNK Gorica
20. kolo
Izvještaj
03.03.2018. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Solin
02.03.2018. 15:00
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Hajduk II
03.03.2018. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Kustošija
02.03.2018. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Sesvete
03.03.2018. 15:00
Laco, Novigrad
Novigrad : GNK Dinamo II
03.03.2018. 15:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Šibenik
21. kolo
Izvještaj
10.03.2018. 15:00
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Varaždin
10.03.2018. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Novigrad
11.03.2018. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hrvatski dragovoljac
10.03.2018. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Lučko
10.03.2018. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : HNK Gorica
11.03.2018. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Solin
22. kolo
Izvještaj
17.03.2018. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hajduk II
17.03.2018. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Kustošija
16.03.2018. 15:30
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Sesvete
17.03.2018. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : GNK Dinamo II
16.03.2018. 15:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Šibenik
17.03.2018. 15:30
Laco, Novigrad
Novigrad : Dugopolje
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Solin110042+23
2.GNK Dinamo II110020+23
3.Hajduk II110020+23
4.Lučko110010+13
5.Dugopolje10103301
6.Hrvatski dragovoljac10103301
7.Novigrad10101101
8.Varaždin10101101
9.Šibenik100101-10
10.Sesvete100124-20
11.HNK Gorica100102-20
12.Kustošija100102-20
2 gola
Renato Meglaj, Mateo Topić
1 gol
Josip Špoljarić, Mario Ćurić, Patrice Zoungrana, Endri Cekici, Vlatko Stojanovski, Juan Manuel Varea, Marko Lončar, Luka Kapetanović, Darijo Čavar, Marin Pilj, Anđelo Svalina, Antonio Pavlinović, Ivan Božić, Matej Senić

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Natjecanjem rukovodi Udruženje klubova Druge hrvatske nogometne lige sa sjedištem u Zagrebu.

Natjecanje se odvija po trokružnom bod-sustavu u dva dijela.

Raspored utakmica određuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice, s time da klub iz iste županije ili mjesta ima pravo izbora suprotnog natjecateljskog broja.

Pobjednik Druge lige iz natjecateljske godine 2016./2017. postaje član Prve HNL u natjecateljskoj godini 2017./2018.

Drugoplasirani klub Druge HNL igra dodatne kvalifikacije po dvostrukom kup-sustavu s pretposljednjeplasiranim klubom Prve HNL na kraju prvenstva 2016./2017. Pobjednik kvalifikacija ulazi u Prvu HNL.

Ljestvica

1.Solin1+23
2.GNK Dinamo II1+23
3.Hajduk II1+23
4.Lučko1+13
5.Dugopolje101
6.Hrvatski dragovoljac101
7.Novigrad101
8.Varaždin101
9.Šibenik1-10
10.Sesvete1-20
11.HNK Gorica1-20
12.Kustošija1-20