Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Druga HNL

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Druga HNL
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
24.08.2018. 20:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Solin
24.08.2018. 17:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Zadar
25.08.2018. 19:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Osijek
24.08.2018. 17:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : GNK Dinamo II
25.08.2018. 17:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Varaždin
25.08.2018. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko : Kustošija
25.08.2018. 17:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hajduk II
2. kolo
Izvještaj
01.09.2018. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hajduk II
31.08.2018. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dugopolje
01.09.2018. 17:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Lučko
02.09.2018. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : BSK
01.09.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Sesvete
01.09.2018. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Šibenik
31.08.2018. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Hrvatski dragovoljac
3. kolo
Izvještaj
07.09.2018. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Solin
08.09.2018. 17:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Međimurje
07.09.2018. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Zadar
09.09.2018. 17:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Osijek
08.09.2018. 17:00
Lučko, Lučko
Lučko : GNK Dinamo II
08.09.2018. 17:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Varaždin
07.09.2018. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hajduk II
4. kolo
Izvještaj
15.09.2018. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Kustošija
15.09.2018. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hajduk II
16.09.2018. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Dugopolje
15.09.2018. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lučko
15.09.2018. 16:30
Stanovi, Zadar
Zadar : BSK
14.09.2018. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Sesvete
14.09.2018. 16:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Šibenik
5. kolo
Izvještaj
22.09.2018. 16:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Solin
21.09.2018. 16:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hrvatski dragovoljac
23.09.2018. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Međimurje
22.09.2018. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : Zadar
22.09.2018. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Osijek
23.09.2018. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : GNK Dinamo II
21.09.2018. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Varaždin
6. kolo
Izvještaj
29.09.2018. 16:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Varaždin
30.09.2018. 16:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Kustošija
29.09.2018. 16:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk II
29.09.2018. 16:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Dugopolje
28.09.2018. 16:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Lučko
28.09.2018. 16:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : BSK
29.09.2018. 16:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Sesvete
7. kolo
Izvještaj
05.10.2018. 15:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Solin
07.10.2018. 15:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Šibenik
06.10.2018. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : Hrvatski dragovoljac
06.10.2018. 15:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Međimurje
07.10.2018. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Zadar
05.10.2018. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Osijek
06.10.2018. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : GNK Dinamo II
8. kolo
Izvještaj
13.10.2018. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : GNK Dinamo II
13.10.2018. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Varaždin
13.10.2018. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Kustošija
13.10.2018. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Hajduk II
13.10.2018. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Dugopolje
13.10.2018. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Lučko
13.10.2018. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : BSK
9. kolo
Izvještaj
21.10.2018. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Solin
20.10.2018. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Sesvete
20.10.2018. 15:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Šibenik
21.10.2018. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Hrvatski dragovoljac
20.10.2018. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Međimurje
20.10.2018. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Zadar
21.10.2018. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Osijek
10. kolo
Izvještaj
27.10.2018. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Osijek
27.10.2018. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : GNK Dinamo II
26.10.2018. 15:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Varaždin
26.10.2018. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Kustošija
27.10.2018. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hajduk II
26.10.2018. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Dugopolje
28.10.2018. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Lučko
11. kolo
Izvještaj
03.11.2018. 14:00
Lučko, Lučko
Lučko : Solin
03.11.2018. 14:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : BSK
04.11.2018. 14:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Sesvete
03.11.2018. 14:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Šibenik
03.11.2018. 14:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hrvatski dragovoljac
04.11.2018. 14:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Međimurje
03.11.2018. 14:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Zadar
12. kolo
Izvještaj
10.11.2018. 13:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Zadar
09.11.2018. 13:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Osijek
09.11.2018. 13:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : GNK Dinamo II
10.11.2018. 13:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Varaždin
09.11.2018. 13:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Kustošija
11.11.2018. 13:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Hajduk II
10.11.2018. 13:30
Lučko, Lučko
Lučko : Dugopolje
13. kolo
Izvještaj
17.11.2018. 13:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Solin
17.11.2018. 13:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Lučko
17.11.2018. 13:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : BSK
17.11.2018. 13:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Sesvete
17.11.2018. 13:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Šibenik
17.11.2018. 13:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hrvatski dragovoljac
17.11.2018. 13:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Međimurje
14. kolo
Izvještaj
02.03.2019. 15:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Međimurje
02.03.2019. 15:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Hrvatski dragovoljac
02.03.2019. 15:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Šibenik
03.03.2019. 15:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Sesvete
02.03.2019. 15:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : BSK
02.03.2019. 15:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Lučko
03.03.2019. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Dugopolje
15. kolo
Izvještaj
10.03.2019. 15:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Solin
09.03.2019. 15:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Kustošija
09.03.2019. 15:00
Lučko, Lučko
Lučko : Varaždin
10.03.2019. 15:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : GNK Dinamo II
08.03.2019. 15:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Osijek
09.03.2019. 15:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Zadar
08.03.2019. 15:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Međimurje
16. kolo
Izvještaj
16.03.2019. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hrvatski dragovoljac
15.03.2019. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Šibenik
16.03.2019. 15:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Sesvete
16.03.2019. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : BSK
17.03.2019. 15:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Lučko
16.03.2019. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Dugopolje
17.03.2019. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Kustošija
17. kolo
Izvještaj
23.03.2019. 15:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Solin
24.03.2019. 15:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Varaždin
23.03.2019. 15:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : GNK Dinamo II
23.03.2019. 15:30
Lučko, Lučko
Lučko : Osijek
24.03.2019. 15:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Zadar
22.03.2019. 15:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Međimurje
23.03.2019. 15:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hrvatski dragovoljac
18. kolo
Izvještaj
30.03.2019. 15:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Šibenik
29.03.2019. 15:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Sesvete
29.03.2019. 15:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : BSK
30.03.2019. 15:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Lučko
30.03.2019. 15:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dugopolje
31.03.2019. 15:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hajduk II
30.03.2019. 15:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Kustošija
19. kolo
Izvještaj
06.04.2019. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Solin
06.04.2019. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : GNK Dinamo II
07.04.2019. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Osijek
06.04.2019. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Zadar
06.04.2019. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : Međimurje
07.04.2019. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Hrvatski dragovoljac
05.04.2019. 16:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Šibenik
20. kolo
Izvještaj
13.04.2019. 16:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Sesvete
13.04.2019. 16:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : BSK
12.04.2019. 16:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Lučko
12.04.2019. 16:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Dugopolje
13.04.2019. 16:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Hajduk II
13.04.2019. 16:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Kustošija
14.04.2019. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Varaždin
21. kolo
Izvještaj
23.04.2019. 16:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Solin
23.04.2019. 16:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Osijek
23.04.2019. 16:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Zadar
23.04.2019. 16:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Međimurje
23.04.2019. 16:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hrvatski dragovoljac
23.04.2019. 16:30
Lučko, Lučko
Lučko : Šibenik
23.04.2019. 16:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Sesvete
22. kolo
Izvještaj
27.04.2019. 17:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : BSK
26.04.2019. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Lučko
27.04.2019. 17:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Dugopolje
26.04.2019. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Hajduk II
26.04.2019. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Kustošija
27.04.2019. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Varaždin
27.04.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : GNK Dinamo II
23. kolo
Izvještaj
04.05.2019. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Solin
05.05.2019. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Zadar
04.05.2019. 17:00
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Međimurje
04.05.2019. 17:00
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hrvatski dragovoljac
05.05.2019. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Šibenik
04.05.2019. 17:00
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Sesvete
04.05.2019. 17:00
Lučko, Lučko
Lučko : BSK
24. kolo
Izvještaj
11.05.2019. 17:00
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Lučko
12.05.2019. 17:00
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Dugopolje
10.05.2019. 17:00
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Hajduk II
11.05.2019. 17:00
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Kustošija
10.05.2019. 17:00
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Varaždin
10.05.2019. 17:00
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : GNK Dinamo II
11.05.2019. 17:00
Stanovi, Zadar
Zadar : Osijek
25. kolo
Izvještaj
18.05.2019. 17:30
Stanovi, Zadar
Zadar : Solin
18.05.2019. 17:30
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Međimurje
19.05.2019. 17:30
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hrvatski dragovoljac
18.05.2019. 17:30
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Šibenik
18.05.2019. 17:30
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Sesvete
19.05.2019. 17:30
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : BSK
18.05.2019. 17:30
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Lučko
26. kolo
Izvještaj
26.05.2019. 17:30
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Dugopolje
26.05.2019. 17:30
Lučko, Lučko
Lučko : Hajduk II
26.05.2019. 17:30
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Kustošija
26.05.2019. 17:30
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Varaždin
26.05.2019. 17:30
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : GNK Dinamo II
26.05.2019. 17:30
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Osijek
26.05.2019. 17:30
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje : Zadar
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.BSK00000000
2.GNK Dinamo II00000000
3.Kustošija00000000
4.Osijek00000000
5.Dugopolje00000000
6.Hajduk II00000000
7.Hrvatski dragovoljac00000000
8.Lučko00000000
9.Međimurje00000000
10.Sesvete00000000
11.Solin00000000
12.Šibenik00000000
13.Varaždin00000000
14.Zadar00000000

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu. Natjecanjem rukovodi Udruženje klubova Druge hrvatske nogometne lige sa sjedištem u Zagrebu.

 

Natjecanje se odvija po trokružnom bod-sustavu u dva dijela.

 

Raspored utakmica određuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice, s time da klub iz iste županije ili mjesta ima pravo izbora suprotnog natjecateljskog broja.

 

Pobjednik Druge lige iz natjecateljske godine 2017./2018. postaje član Prve HNL u natjecateljskoj godini 2018./2011.

 

Drugoplasirani klub Druge HNL igra dodatne kvalifikacije po dvostrukom kup-sustavu s pretposljednjeplasiranim klubom Prve HNL na kraju prvenstva 2017./2018. Pobjednik kvalifikacija ulazi u Prvu HNL.

 

U natjecateljskoj godini 2018./2019. Drugu HNL će činiti 16 klubova i to:

 

Klub (klubovi) koji je/su u prvenstvu 2017./2018. ispao/li iz Prve HNL, klubovi koji su u prvenstvu 2017./2018. igrali u Drugoj HNL, a nisu se plasirali u Prvu HNL, klubovi koji su se plasirali do zaključno desetog mjesta u Drugoj HNL u natjecateljskoj godini 2017./2018. te tri (3) kluba prvaka tri skupine Treće HNL i drugoplasirani klubovi skupine ZAPAD i skupine ISTOK Treće HNL.

 

Za popunu jednog mjesta kvalifikacije po dvostrukom kup sustavu igraju 11-to plasirani klub Druge HNL i drugoplasirani klub Treće HNL skupine JUG iz prvenstva 2017./2018.

 

Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Druge HNL, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom. Utakmice kvalifikacija igraju se u cijelosti prema odredbama Propozicija natjecanja Druge HNL uključujući i odredbe o pravu nastupa igrača sukladno odredbama Pravilnika o statusu igrača i registracijama.

 

Ako ni jedan klub Treće HNL (skupina „ISTOK“, „ZAPAD“ i „JUG“) plasiran od 1. do 4. mjesta ne dobije licencu za Drugu HNL ili odustane od nastupa u Drugoj HNL u prvenstvu 2018./2019. ostaje 11-to plasirani klub Druge HNL.

 

U slučaju da neki klub Druge HNL, koji je ostvario sportski rezultat za ostanak u Drugoj HNL ne dobije potrebnu licencu ili odustane od natjecanja u natjecateljskoj godini 2018./2019. zamjenjuje ga 11-to plasirani klub iz 2017./2018. natjecateljske godine Druge HNL ako je dobio potrebnu licencu.

 

U svakom slučaju posljednje plasirani (12) klub Druge HNL u natjecateljskoj godini 2017./2018. obvezno ispada iz lige. Ako se niti na jedan način određen ovim člankom ne može popuniti Druga HNL da broji 16 klubova u natjecateljskoj godini 2018./2019. odluku o sastavu lige donijeti će Izvršni odbor HNS-a.

Ljestvica

1.BSK000
2.GNK Dinamo II000
3.Kustošija000
4.Osijek000
5.Dugopolje000
6.Hajduk II000
7.Hrvatski dragovoljac000
8.Lučko000
9.Međimurje000
10.Sesvete000
11.Solin000
12.Šibenik000
13.Varaždin000
14.Zadar000