Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Druga HNL

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Druga HNL
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
19.08.2017. 17:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad1 : 1Varaždin
18.08.2017. 20:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac3 : 3Dugopolje
19.08.2017. 17:30
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko1 : 0Šibenik
18.08.2017. 17:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica0 : 2GNK Dinamo II
19.08.2017. 17:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin4 : 2Sesvete
20.08.2017. 17:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II2 : 0Kustošija
2. kolo
Izvještaj
26.08.2017. 20:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin1 : 1Kustošija
25.08.2017. 17:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete2 : 1Hajduk II
26.08.2017. 17:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II1 : 0Solin
26.08.2017. 20:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 2HNK Gorica
26.08.2017. 17:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje1 : 0Lučko
26.08.2017. 17:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad1 : 0Hrvatski dragovoljac
3. kolo
Izvještaj
30.08.2017. 20:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac1 : 2Varaždin
30.08.2017. 17:30
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko0 : 2Novigrad
30.08.2017. 17:30
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica2 : 1Dugopolje
30.08.2017. 17:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin2 : 1Šibenik
30.08.2017. 20:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II0 : 1GNK Dinamo II
30.08.2017. 17:30
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija0 : 1Sesvete
4. kolo
Izvještaj
03.09.2017. 20:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin0 : 2Sesvete
04.09.2017. 17:00
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II2 : 1Kustošija
03.09.2017. 17:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 3Hajduk II
03.09.2017. 17:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje1 : 0Solin
03.09.2017. 17:00
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad0 : 1HNK Gorica
03.09.2017. 20:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac2 : 2Lučko
5. kolo
Izvještaj
09.09.2017. 17:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko3 : 0Varaždin
08.09.2017. 17:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica1 : 0Hrvatski dragovoljac
09.09.2017. 17:00
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin1 : 1Novigrad
10.09.2017. 17:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II1 : 0Dugopolje
09.09.2017. 15:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija0 : 1Šibenik
08.09.2017. 17:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete1 : 1GNK Dinamo II
6. kolo
Izvještaj
16.09.2017. 15:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin2 : 0GNK Dinamo II
16.09.2017. 16:30
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 0Sesvete
16.09.2017. 16:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje2 : 0Kustošija
16.09.2017. 16:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad0 : 3Hajduk II
15.09.2017. 19:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac1 : 2Solin
16.09.2017. 16:30
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko0 : 2HNK Gorica
7. kolo
Izvještaj
23.09.2017. 16:30
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica1 : 2Varaždin
23.09.2017. 16:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin0 : 1Lučko
22.09.2017. 18:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II2 : 1Hrvatski dragovoljac
23.09.2017. 16:30
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija0 : 1Novigrad
23.09.2017. 16:30
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete0 : 1Dugopolje
24.09.2017. 16:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II3 : 1Šibenik
8. kolo
Izvještaj
27.09.2017. 16:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin0 : 0Šibenik
27.09.2017. 16:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje1 : 1GNK Dinamo II
27.09.2017. 16:00
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad2 : 3Sesvete
27.09.2017. 16:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac1 : 1Kustošija
27.09.2017. 16:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko2 : 2Hajduk II
27.09.2017. 16:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica2 : 0Solin
9. kolo
Izvještaj
30.09.2017. 16:00
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin0 : 0Varaždin
01.10.2017. 15:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II1 : 1HNK Gorica
01.10.2017. 16:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija0 : 0Lučko
30.09.2017. 16:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete0 : 1Hrvatski dragovoljac
01.10.2017. 16:00
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II1 : 0Novigrad
30.09.2017. 16:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 2Dugopolje
10. kolo
Izvještaj
07.10.2017. 15:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje1 : 1Varaždin
07.10.2017. 15:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad1 : 2Šibenik
07.10.2017. 15:30
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac0 : 0GNK Dinamo II
07.10.2017. 15:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko2 : 0Sesvete
07.10.2017. 15:30
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica1 : 0Kustošija
07.10.2017. 15:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin1 : 0Hajduk II
11. kolo
Izvještaj
10.10.2017. 15:30
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II0 : 2Varaždin
11.10.2017. 15:30
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija1 : 1Solin
11.10.2017. 15:30
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete0 : 0HNK Gorica
11.10.2017. 15:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II3 : 0Lučko
11.10.2017. 17:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik3 : 1Hrvatski dragovoljac
11.10.2017. 15:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje2 : 0Novigrad
12. kolo
Izvještaj
14.10.2017. 15:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin0 : 0Novigrad
14.10.2017. 15:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje1 : 0Hrvatski dragovoljac
14.10.2017. 15:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 0Lučko
15.10.2017. 13:00
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II1 : 0HNK Gorica
14.10.2017. 15:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete0 : 1Solin
14.10.2017. 15:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija1 : 0Hajduk II
13. kolo
Izvještaj
21.10.2017. 15:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Varaždin
22.10.2017. 15:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Sesvete
21.10.2017. 15:00
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : GNK Dinamo II
20.10.2017. 15:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica1 : 0Šibenik
21.10.2017. 15:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko : Dugopolje
20.10.2017. 15:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac2 : 1Novigrad
14. kolo
Izvještaj
28.10.2017. 15:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hrvatski dragovoljac
28.10.2017. 15:00
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad : Lučko
28.10.2017. 15:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : HNK Gorica
29.10.2017. 16:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Solin
29.10.2017. 13:00
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hajduk II
29.10.2017. 14:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Kustošija
15. kolo
Izvještaj
04.11.2017. 14:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Varaždin
04.11.2017. 14:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija : GNK Dinamo II
05.11.2017. 14:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Šibenik
04.11.2017. 13:00
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Dugopolje
04.11.2017. 14:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Novigrad
04.11.2017. 14:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko : Hrvatski dragovoljac
16. kolo
Izvještaj
11.11.2017. 13:30
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Lučko
10.11.2017. 13:30
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : HNK Gorica
11.11.2017. 13:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad : Solin
11.11.2017. 13:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hajduk II
11.11.2017. 13:30
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Kustošija
11.11.2017. 13:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Sesvete
17. kolo
Izvještaj
19.11.2017. 13:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Varaždin
18.11.2017. 13:30
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Šibenik
18.11.2017. 13:30
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dugopolje
19.11.2017. 13:30
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Novigrad
18.11.2017. 13:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Hrvatski dragovoljac
18.11.2017. 13:30
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Lučko
18. kolo
Izvještaj
25.11.2017. 13:30
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : HNK Gorica
25.11.2017. 13:30
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko : Solin
24.11.2017. 13:30
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Hajduk II
25.11.2017. 13:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad : Kustošija
25.11.2017. 13:30
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Sesvete
25.11.2017. 13:30
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : GNK Dinamo II
19. kolo
Izvještaj
02.12.2017. 13:30
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Varaždin
03.12.2017. 13:30
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Dugopolje
02.12.2017. 13:30
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Novigrad
02.12.2017. 13:30
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hrvatski dragovoljac
03.12.2017. 13:30
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Lučko
02.12.2017. 13:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : HNK Gorica
20. kolo
Izvještaj
03.03.2018. 15:00
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Solin
02.03.2018. 15:00
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Hajduk II
03.03.2018. 15:00
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko : Kustošija
02.03.2018. 15:00
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Sesvete
03.03.2018. 15:00
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad : GNK Dinamo II
03.03.2018. 15:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Šibenik
21. kolo
Izvještaj
10.03.2018. 15:00
2. HNL
Športsko rekreativni centar Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Varaždin
10.03.2018. 15:00
2. HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Novigrad
11.03.2018. 15:00
2. HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
GNK Dinamo II : Hrvatski dragovoljac
10.03.2018. 15:00
2. HNL
Sesvete, Sesvete
Sesvete : Lučko
10.03.2018. 15:00
2. HNL
Kustošija, Zagreb
Kustošija : HNK Gorica
11.03.2018. 15:00
2. HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk II : Solin
22. kolo
Izvještaj
17.03.2018. 15:30
2. HNL
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Hajduk II
17.03.2018. 15:30
2. HNL
Stadion Pokraj Jadra, Solin
Solin : Kustošija
16.03.2018. 15:30
2. HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
HNK Gorica : Sesvete
17.03.2018. 15:30
2. HNL
Lučko, Lučko
Lučko : GNK Dinamo II
16.03.2018. 15:30
2. HNL
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac : Šibenik
17.03.2018. 15:30
2. HNL
Laco, Novigrad
Novigrad : Dugopolje
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.GNK Dinamo II12831166+1027
2.HNK Gorica13823148+626
3.Dugopolje12732169+724
4.Solin125341211+118
5.Varaždin124621110+118
6.Hajduk II125251511+417
7.Lučko124441112-116
8.Sesvete124261114-314
9.Šibenik134271116-514
10.Novigrad133371016-612
11.Hrvatski dragovoljac132471319-610
12.Kustošija12147513-87
6 golova
Borna Miklić
5 golova
Ivan Delić
4 gola
Borna Petrović, Josip Špoljarić, Mateo Topić, Vlatko Stojanovski
3 gola
Ivan Mamut, Mihael Klepač, Marin Pejić, Valentino Majstorović, Josip Maleš
2 gola
Dejan Glavica, Baldo Cicijelj, Marin Pilj, Sven Jajčinović, Anđelo Svalina, Ante Živković, Kristijan Lovrić, Marko Brekalo, Renato Meglaj, Luka Kapetanović, Marko Tolić, Krešimir Luetić, Dinko Matošević, Tomislav Barišić, Mario Ćuže, Darko Nejašmić, Nikola Eller, Adrian Zenko, Juan Manuel Varea, Endri Cekici, Yusuf Musa, Aleksandr Smirnov, Mario Ćurić
1 gol
Michal Adam Maslowski, Kabiru Muhammed, Ardit Deliu, Nemanja Belaković, Jonathan BRITO DA SILVA, Drilon Cenaj, Nemanja Ljubisavljević, Ivan Perković, Stipan Banić, Stanko Jurić, Renato Pantalon, Ivan Božić, Duje Ninčević, Vladimir Burić, Matej Senić, Luka Sedlaček, Luka Celić, Ivan Al Tharwan, Tomislav Puljić, Patrice Zoungrana, Silvio Mihić, Toni Kolega, Antonio Samac, Dario Špikić, Leon Šipoš, Jerko Šeparović, Filip Uremović, Michele Šego, Maks Juraj Čelić, Mario Sačer, Josip Golubar, Domagoj Drožđek, Josip Serdarušić, Darijo Čavar, Marko Tešija, Matija Cmrečnjak, Marijo Dučkić, Marko Lončar, Dominik Mihaljević, Alen Jurilj, Dario Jertec, Goran Gruica, Luka Kunštić, Karlo Muhar, Bojan Knežević, Antonio Pavlinović, Martin Vukorepa, Nenad Erić, Marko Barišić, Toni Španja, Leonard Mesarić, Hrvoje Jančetić, Ante Radoš, Nikica Filipović, Tomislav Hanžek

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Natjecanjem rukovodi Udruženje klubova Druge hrvatske nogometne lige sa sjedištem u Zagrebu.

Natjecanje se odvija po trokružnom bod-sustavu u dva dijela.

Raspored utakmica određuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice, s time da klub iz iste županije ili mjesta ima pravo izbora suprotnog natjecateljskog broja.

Pobjednik Druge lige iz natjecateljske godine 2016./2017. postaje član Prve HNL u natjecateljskoj godini 2017./2018.

Drugoplasirani klub Druge HNL igra dodatne kvalifikacije po dvostrukom kup-sustavu s pretposljednjeplasiranim klubom Prve HNL na kraju prvenstva 2016./2017. Pobjednik kvalifikacija ulazi u Prvu HNL.

Ljestvica

1.GNK Dinamo II12+1027
2.HNK Gorica13+626
3.Dugopolje12+724
4.Solin12+118
5.Varaždin12+118
6.Hajduk II12+417
7.Lučko12-116
8.Sesvete12-314
9.Šibenik13-514
10.Novigrad13-612
11.Hrvatski dragovoljac13-610
12.Kustošija12-87