Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski kup

Natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa organizira Hrvatski nogometni savez.

Hrvatski kup
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • Dokumenti
  • O natjecanju
Još vijesti
1. kolo
Izvještaj
29.08.2018. 16:00
Kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja2 : 0Pitomača
29.08.2018. 16:00
Kup
Park, Suhopolje
Suhopolje2 : 3Kurilovec
29.08.2018. 16:00
Kup
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija1 : 0Segesta
29.08.2018. 16:00
Kup
Krbuljin, Molve
Koprivnica1 : 3Hrvatski nogometni klub Sloga
29.08.2018. 16:00
Kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci2 : 0Rovinj
29.08.2018. 16:00
Kup
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec9 : 0Libertas
29.08.2018. 16:00
Kup
Višnjevac, Višnjevac
Višnjevac1 : 2Vrapče
29.08.2018. 16:00
Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK3 : 4Vukovar 1991
21.08.2018. 16:30
Kup
Josip Uravić-Pepi, Krk
Rudar0 : 3Krk
28.08.2018. 16:00
Kup
Nehaj, Senj
Nehaj4 : 1Graničar
18.08.2018. 17:00
Kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)3 : 1Zagora
29.08.2018. 16:00
Kup
Jadranovo, Ploče
Jadran LP1 : 0Bjelovar
29.08.2018. 16:00
Kup
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje5 : 0Nogometni klub SAVA STRMEC
29.08.2018. 16:00
Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nedelišće2 : 4Sloga NG
28.08.2018. 18:00
Kup
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrvatski dragovoljac0 : 3Varaždin
29.08.2018. 19:00
Kup
Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
NK Karlovac 19191 : 2Marsonia
2. kolo
Izvještaj
26.09.2018. 15:30
Kup
Stadion Glavica, Mravince
Hrvatski nogometni klub Sloga0 : 1Dinamo
26.09.2018. 15:30
Kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci0 : 9Rijeka
26.09.2018. 15:30
Kup
Vrapče, Zagreb
Vrapče0 : 2Hajduk
25.09.2018. 15:30
Kup
SRC UDARNIK, Velika Gorica
Kurilovec0 : 2Slaven Belupo
26.09.2018. 15:30
Kup
Jadranovo, Ploče
Jadran LP3 : 1Split
19.09.2018. 15:30
Kup
ŠRC Podgora, Krapina
Zagorec0 : 3Osijek
26.09.2018. 15:30
Kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)0 : 1Lokomotiva
26.09.2018. 15:30
Kup
NK Sloga, Nova Gradiška
Sloga NG2 : 4Istra 1961
18.09.2018. 15:30
Kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja0 : 3Inter-Zaprešić
25.09.2018. 15:30
Kup
Stadion Ivan Barun, Bogdanovci
Vukovar 19913 : 5Zadar
26.09.2018. 15:30
Kup
Josip Uravić-Pepi, Krk
Krk1 : 0Cibalia
26.09.2018. 15:30
Kup
S.Z. Šivo, Pleternica
Slavija0 : 4Vinogradar
26.09.2018. 15:30
Kup
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia3 : 0Zagreb
26.09.2018. 15:30
Kup
Nehaj, Senj
Nehaj4 : 6Šibenik
26.09.2018. 18:00
Kup
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin2 : 0Međimurje
26.09.2018. 15:30
Kup
Sv. Ivan Zelina, Sveti Ivan Zelina
Zelina2 : 0GOŠK Dubrovnik
3. kolo
Izvještaj
31.10.2018. 14:00
Kup
Sv. Ivan Zelina, Sveti Ivan Zelina
Zelina : Dinamo
31.10.2018. 19:00
Kup
Stadion NK Varaždin, Varaždin
Varaždin : Rijeka
31.10.2018. 16:00
Kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hajduk
31.10.2018. 14:00
Kup
Stadion uz Savu, Slavonski Brod
Marsonia : Slaven Belupo
31.10.2018. 14:00
Kup
Stadion Mladina, Mladina
Vinogradar : Jadran LP
31.10.2018. 14:00
Kup
Josip Uravić-Pepi, Krk
Krk : Osijek
30.10.2018. 17:00
Kup
Stanovi, Zadar
Zadar : Lokomotiva
31.10.2018. 17:00
Kup
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
4. kolo
Izvještaj
05.12.2018. 13:30
Kup
:
05.12.2018. 13:30
Kup
:
05.12.2018. 13:30
Kup
:
05.12.2018. 13:30
Kup
:
5. kolo
Izvještaj
24.04.2019. 17:00
Kup
:
24.04.2019. 17:00
Kup
:
6. kolo
Izvještaj
31.05.2019. 20:00
Kup
:
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0

U završnom dijelu natjecanja za Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog Boarda.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.

Sljedeća utakmica

Hrvatska - Španjolska

15.11.2018.

Stadion Maksimir, Zagreb

Prethodna utakmica

Hrvatska - Jordan

15.10.2018.

Rujevica, Rijeka