Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski Telekom Prva
liga

Službena web stranica
Hrvatski Telekom Prve lige:
PrvaHNL.hr

Hrvatski Telekom Prva liga
foto: nk-rijeka.hr
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
15.07.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo2 : 0Istra 1961
16.07.2017. 21:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek1 : 1Rudeš
15.07.2017. 21:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 0Slaven Belupo
16.07.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Lokomotiva1 : 3Hajduk
14.07.2017. 20:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić3 : 1Cibalia
2. kolo
Izvještaj
21.07.2017. 20:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo4 : 0Cibalia
23.07.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić2 : 2Hajduk
22.07.2017. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo1 : 0Lokomotiva
22.07.2017. 21:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka4 : 1Rudeš
23.07.2017. 21:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 19611 : 1Osijek
3. kolo
Izvještaj
30.07.2017. 21:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
29.07.2017. 21:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
28.07.2017. 20:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rudeš
29.07.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
30.07.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Hajduk
4. kolo
Izvještaj
06.08.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
05.08.2017. 21:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Cibalia
05.08.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Inter-Zaprešić
04.08.2017. 20:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
07.08.2017. 21:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
5. kolo
Izvještaj
12.08.2017. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
12.08.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
12.08.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
12.08.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rudeš
12.08.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
6. kolo
Izvještaj
19.08.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
19.08.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Hajduk
19.08.2017. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Cibalia
19.08.2017. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
19.08.2017. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
7. kolo
Izvještaj
26.08.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
26.08.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
26.08.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Osijek
26.08.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
26.08.2017. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rudeš
8. kolo
Izvještaj
09.09.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rudeš
09.09.2017. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
09.09.2017. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
09.09.2017. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Cibalia
09.09.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
9. kolo
Izvještaj
16.09.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
16.09.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Lokomotiva
16.09.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
16.09.2017. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
16.09.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Istra 1961
10. kolo
Izvještaj
23.09.2017. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
23.09.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Osijek
23.09.2017. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
23.09.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
23.09.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Inter-Zaprešić
11. kolo
Izvještaj
30.09.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dinamo
30.09.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
30.09.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
30.09.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Rijeka
30.09.2017. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
12. kolo
Izvještaj
14.10.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
14.10.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
14.10.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Lokomotiva
14.10.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
14.10.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Cibalia
13. kolo
Izvještaj
21.10.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
21.10.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slaven Belupo
21.10.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rudeš
21.10.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
21.10.2017. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
14. kolo
Izvještaj
28.10.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
28.10.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
28.10.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
28.10.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Cibalia
28.10.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
15. kolo
Izvještaj
04.11.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
04.11.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rudeš
04.11.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Istra 1961
04.11.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
04.11.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
16. kolo
Izvještaj
18.11.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
18.11.2017. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
18.11.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Cibalia
18.11.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
18.11.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Slaven Belupo
17. kolo
Izvještaj
25.11.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Dinamo
25.11.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
25.11.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
25.11.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rijeka
25.11.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
18. kolo
Izvještaj
02.12.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
02.12.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Cibalia
02.12.2017. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
02.12.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
02.12.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rudeš
19. kolo
Izvještaj
09.12.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
09.12.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rudeš
09.12.2017. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
09.12.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
09.12.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Cibalia
20. kolo
Izvještaj
16.12.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Cibalia
16.12.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
16.12.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
16.12.2017. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Rudeš
16.12.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
21. kolo
Izvještaj
10.02.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
10.02.2018. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
10.02.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rudeš
10.02.2018. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
10.02.2018. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Hajduk
22. kolo
Izvještaj
17.02.2018. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
17.02.2018. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Cibalia
17.02.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Inter-Zaprešić
17.02.2018. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
17.02.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
23. kolo
Izvještaj
24.02.2018. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
24.02.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
24.02.2018. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
24.02.2018. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rudeš
24.02.2018. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
24. kolo
Izvještaj
03.03.2018. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
03.03.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Hajduk
03.03.2018. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Cibalia
03.03.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
03.03.2018. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
25. kolo
Izvještaj
10.03.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
10.03.2018. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
10.03.2018. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Osijek
10.03.2018. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
10.03.2018. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rudeš
26. kolo
Izvještaj
17.03.2018. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rudeš
17.03.2018. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
17.03.2018. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
17.03.2018. 17:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Cibalia
17.03.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
27. kolo
Izvještaj
31.03.2018. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
31.03.2018. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Lokomotiva
31.03.2018. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
31.03.2018. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
31.03.2018. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Istra 1961
28. kolo
Izvještaj
07.04.2018. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
07.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Osijek
07.04.2018. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
07.04.2018. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
07.04.2018. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Inter-Zaprešić
29. kolo
Izvještaj
14.04.2018. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dinamo
14.04.2018. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
14.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
14.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Rijeka
14.04.2018. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
30. kolo
Izvještaj
18.04.2018. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
18.04.2018. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
18.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Lokomotiva
18.04.2018. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
18.04.2018. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Cibalia
31. kolo
Izvještaj
21.04.2018. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
21.04.2018. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slaven Belupo
21.04.2018. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rudeš
21.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
21.04.2018. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
32. kolo
Izvještaj
28.04.2018. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
28.04.2018. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
28.04.2018. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
28.04.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Cibalia
28.04.2018. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
33. kolo
Izvještaj
05.05.2018. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
05.05.2018. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rudeš
05.05.2018. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Istra 1961
05.05.2018. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
05.05.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
34. kolo
Izvještaj
09.05.2018. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
09.05.2018. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
09.05.2018. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Cibalia
09.05.2018. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
09.05.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Slaven Belupo
35. kolo
Izvještaj
12.05.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Rudeš : Dinamo
12.05.2018. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
12.05.2018. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
12.05.2018. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rijeka
12.05.2018. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
36. kolo
Izvještaj
19.05.2018. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
19.05.2018. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Cibalia
19.05.2018. 19:00
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
19.05.2018. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
19.05.2018. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rudeš
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Dinamo220060+66
2.Rijeka220061+56
3.Hajduk211053+24
4.Inter-Zaprešić211053+24
5.Slaven Belupo210112-13
6.Osijek20202202
7.Istra 1961201113-21
8.Rudeš201125-31
9.Lokomotiva200214-30
10.Cibalia200217-60
2 gola
Vlatko Blažević, Jakov Puljić, Armin Hodžić
1 gol
Marko Vešović, Franck Ohandza Zoa, Muzafer Ejupi, Mario Gavranovic, Mirko Ivanovski, Savvas Gkentsoglou, Alexander Gorgon, Dejan Maksimović, Karlo Kamenar, Ante Erceg, Zoran Nižić, Fran Karačić, Ante Aralica, Tomislav Šarić, Petar Bočkaj, Dario Župarić, Ante Ćorić, Filip Benković, Nikola Moro, Nikola Vlašić, Zoran Kvržić, Marko Pervan, Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka
2016.DinamoRijeka
2017.RijekaDinamo

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2017./18. liga će nositi službeni naziv Hrvatski Telekom Prva liga, a u odnosu na prethodnu sezonu, novi prvoligaš je NK Rudeš.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2016./2017. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice HT Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva HT Prve lige sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2017./18. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Tijela natjecanja

Povjerenik za natjecanje: Josip Brezni
Povjerenik za određivanje sudaca: Igor Pristovnik
Povjerenik za sigurnost: Miroslav Marković
Disciplinski sudac: Darko Kolesarić
Povjerenik za određivanje kontrolora sudaca: Ante Kulušić

Ljestvica

1.Dinamo2+66
2.Rijeka2+56
3.Hajduk2+24
4.Inter-Zaprešić2+24
5.Slaven Belupo2-13
6.Osijek202
7.Istra 19612-21
8.Rudeš2-31
9.Lokomotiva2-30
10.Cibalia2-60