Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

Hrvatski Telekom Prva
liga

Službena web stranica
Hrvatski Telekom Prve lige:
PrvaHNL.hr

Hrvatski Telekom Prva liga
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
29.07.2018. 18:30
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 19611 : 1Slaven Belupo
27.07.2018. 20:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 1Rudeš
29.07.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek4 : 1Hajduk
28.07.2018. 18:30
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Lokomotiva4 : 0Inter-Zaprešić
28.07.2018. 21:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 0Gorica
2. kolo
Izvještaj
04.08.2018. 17:30
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica3 : 3Slaven Belupo
03.08.2018. 18:30
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka4 : 0Inter-Zaprešić
05.08.2018. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk1 : 1Lokomotiva
05.08.2018. 18:30
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek3 : 2Rudeš
03.08.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo3 : 0Istra 1961
3. kolo
Izvještaj
10.08.2018. 20:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo2 : 1Slaven Belupo
12.08.2018. 18:30
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek3 : 0Istra 1961
11.08.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Lokomotiva1 : 0Rudeš
12.08.2018. 21:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka1 : 1Hajduk
11.08.2018. 17:30
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica2 : 3Inter-Zaprešić
4. kolo
Izvještaj
08.09.2018. 17:30
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo2 : 1Inter-Zaprešić
19.08.2018. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk0 : 2Gorica
19.08.2018. 18:30
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rudeš1 : 2Rijeka
18.08.2018. 21:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 19611 : 2Lokomotiva
17.08.2018. 20:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo2 : 1Osijek
5. kolo
Izvještaj
24.08.2018. 20:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek1 : 1Slaven Belupo
25.08.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 0Lokomotiva
26.08.2018. 21:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka3 : 3Istra 1961
25.08.2018. 17:30
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica2 : 0Rudeš
26.08.2018. 18:30
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić2 : 2Hajduk
6. kolo
Izvještaj
01.09.2018. 18:30
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 1Hajduk
31.08.2018. 20:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić3 : 0Rudeš
02.09.2018. 18:30
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 19610 : 2Gorica
02.09.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 1Rijeka
01.09.2018. 21:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek2 : 1Lokomotiva
7. kolo
Izvještaj
16.09.2018. 16:30
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo2 : 5Lokomotiva
16.09.2018. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka1 : 1Osijek
15.09.2018. 16:30
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica0 : 1Dinamo
14.09.2018. 18:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić1 : 2Istra 1961
15.09.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk3 : 1Rudeš
8. kolo
Izvještaj
21.09.2018. 18:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 1Rudeš
23.09.2018. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
23.09.2018. 16:30
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
22.09.2018. 16:30
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek0 : 1Gorica
22.09.2018. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva2 : 0Rijeka
9. kolo
Izvještaj
30.09.2018. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
30.09.2018. 16:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
29.09.2018. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
29.09.2018. 16:30
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
01.10.2018. 18:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Istra 1961
10. kolo
Izvještaj
06.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
07.10.2018. 16:30
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Dinamo
07.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
05.10.2018. 18:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
06.10.2018. 15:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
11. kolo
Izvještaj
20.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
20.10.2018. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
20.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
20.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Osijek
20.10.2018. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
12. kolo
Izvještaj
27.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
27.10.2018. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
27.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Lokomotiva
27.10.2018. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
27.10.2018. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Gorica
13. kolo
Izvještaj
03.11.2018. 17:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
03.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
03.11.2018. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Rudeš
03.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
03.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
14. kolo
Izvještaj
10.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
10.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
10.11.2018. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
10.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Gorica
10.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
15. kolo
Izvještaj
24.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
24.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Inter-Zaprešić
24.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
24.11.2018. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
24.11.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
16. kolo
Izvještaj
01.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
01.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
01.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
01.12.2018. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
01.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Hajduk
17. kolo
Izvještaj
08.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Slaven Belupo
08.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
08.12.2018. 17:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
08.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
08.12.2018. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
18. kolo
Izvještaj
15.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
15.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
15.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
15.12.2018. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
15.12.2018. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rudeš
19. kolo
Izvještaj
02.02.2019. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
02.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rudeš
02.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
02.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
02.02.2019. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Gorica
20. kolo
Izvještaj
09.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
09.02.2019. 17:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
09.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
09.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Osijek
09.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
21. kolo
Izvještaj
16.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
16.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
16.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rudeš
16.02.2019. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
16.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Inter-Zaprešić
22. kolo
Izvještaj
23.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
23.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
23.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Rijeka
23.02.2019. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
23.02.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
23. kolo
Izvještaj
02.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
02.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
02.03.2019. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
02.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rudeš
02.03.2019. 17:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
24. kolo
Izvještaj
09.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
09.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Inter-Zaprešić
09.03.2019. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Gorica
09.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
09.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
25. kolo
Izvještaj
16.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
16.03.2019. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
16.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
16.03.2019. 17:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
16.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rudeš
26. kolo
Izvještaj
30.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rudeš
30.03.2019. 17:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
30.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
30.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Gorica
30.03.2019. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
27. kolo
Izvještaj
03.04.2019. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
03.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
03.04.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
03.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
03.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Istra 1961
28. kolo
Izvještaj
06.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
06.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Dinamo
06.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
06.04.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
06.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
29. kolo
Izvještaj
13.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
13.04.2019. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
13.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
13.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rudeš
13.04.2019. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
30. kolo
Izvještaj
20.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
20.04.2019. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
20.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Lokomotiva
20.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
20.04.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Gorica
31. kolo
Izvještaj
27.04.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
27.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
27.04.2019. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Rudeš
27.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
27.04.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
32. kolo
Izvještaj
04.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
04.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
04.05.2019. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
04.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Gorica
04.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
33. kolo
Izvještaj
11.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
11.05.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rudeš
11.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
11.05.2019. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
11.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
34. kolo
Izvještaj
15.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
15.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
15.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
15.05.2019. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
15.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Hajduk
35. kolo
Izvještaj
18.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Rudeš : Slaven Belupo
18.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
18.05.2019. 19:00
HT Prva liga
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
18.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
18.05.2019. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
36. kolo
Izvještaj
25.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
25.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
25.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
25.05.2019. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
25.05.2019. 19:00
HT Prva liga
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rudeš
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Dinamo7520114+717
2.Lokomotiva8512167+916
3.Osijek8422159+614
4.Rijeka8341149+513
5.Gorica8413129+313
6.Slaven Belupo81521215-38
7.Hajduk7142912-37
8.Inter-Zaprešić72141016-67
9.Istra 19617124715-85
10.Rudeš8026616-102
6 golova
Lukasz Piotr Zwolinski
5 golova
Heber Araujo Dos Santos, Lirim Kastrati, Komnen Andrić
4 gola
Ramon Nazareno Mierez, Ivan Krstanović, Haris Hajradinović
3 gola
Matej Jelić, Mijo Caktaš, Mario Gavranović, Ezekiel Isoken Henty, Jean-Philippe Mendy
2 gola
Roei Gordana, Iyayi Believe Atiemwen, Mirko Ivanovski, Alexander Gorgon, Faruku Miya, Mirko Marić, Petar Bočkaj, Dejan Radonjić, Tomislav Mrkonjić, Toni Datković, Matko Babić
1 gol
Borna Petrović, Bruno Bogojević, Stanko Jurić, Ivan Mamut, Mario Lovre Vojković, Bruno Petković, Danijel Lončar, Petar Rubić, Ante Palaversa, Antonio Mirko Čolak, Marin Leovac, Armin Hodžić, Daniel Olmo Carvajal, Zoran Nižić, Mario Marina, Mateas Delić, Dino Perić, Marko Lešković, Jakov Puljić, Domagoj Pavičić, Mislav Oršić, Mario Musa, Antonio Ivančić, Karlo Muhar, Andrej Šimunec, Robert Mudražija, Dario Župarić, Stipe Bačelić Grgić, Gutieri Tomelin, Joey Suk, Andrey Falinski Rodrigues, Momčilo Raspopović, Marko Vukčević, Maxwell Boadu Acosty, Regan Obeng, Louis Marie Rodrigue Bongongui, Kevin Theophile Catherine, Marko Burzanović, Jairo De Macedo Da Silva, Mario Pavelic
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka
2016.DinamoRijeka
2017.RijekaDinamo
2018.DinamoRijeka

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2018./19. liga će nositi službeni naziv Hrvatski Telekom Prva liga, a u odnosu na prethodnu sezonu, novi prvoligaš je HNK Gorica.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2017./2018. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice HT Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva HT Prve lige sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2018./19. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Tijela natjecanja

Povjerenik za natjecanje: Josip Brezni
Povjerenik za određivanje sudaca: Alen Gerek
Povjerenik za sigurnost: Miroslav Marković
Disciplinski sudac: Alan Klakočer
Povjerenik za određivanje kontrolora sudaca: Ante Kulušić

Ljestvica

1.Dinamo7+717
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102