Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

MAXtv Prva liga

Službena web stranica
MAXtv Prve lige:
PrvaHNL.hr

MAXtv Prva liga
foto: HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Vine
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
15.07.2016. 20:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
17.07.2016. 21:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Hajduk
17.07.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
16.07.2016. 21:00
Park mladeži, Split
Split : Rijeka
16.07.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
2. kolo
Izvještaj
23.07.2016. 21:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
22.07.2016. 20:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
24.07.2016. 21:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Split
24.07.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
23.07.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Cibalia
3. kolo
Izvještaj
30.07.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Inter-Zaprešić
30.07.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
30.07.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Hajduk
30.07.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
30.07.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
4. kolo
Izvještaj
06.08.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
06.08.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
06.08.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
06.08.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Split
06.08.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dinamo
5. kolo
Izvještaj
13.08.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
13.08.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Cibalia
13.08.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
13.08.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
13.08.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
6. kolo
Izvještaj
20.08.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
20.08.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
20.08.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
20.08.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Istra 1961
20.08.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Split
7. kolo
Izvještaj
27.08.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Inter-Zaprešić
27.08.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
27.08.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Cibalia
27.08.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
27.08.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
8. kolo
Izvještaj
10.09.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
10.09.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
10.09.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rijeka
10.09.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
10.09.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Istra 1961
9. kolo
Izvještaj
17.09.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
17.09.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Split
17.09.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Dinamo
17.09.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Cibalia
17.09.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
10. kolo
Izvještaj
24.09.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
24.09.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Cibalia
24.09.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
24.09.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Split
24.09.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
11. kolo
Izvještaj
01.10.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
01.10.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
01.10.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Lokomotiva
01.10.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
01.10.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slaven Belupo
12. kolo
Izvještaj
15.10.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Cibalia
15.10.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
15.10.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Split
15.10.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
15.10.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Osijek
13. kolo
Izvještaj
22.10.2016. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
22.10.2016. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
22.10.2016. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
22.10.2016. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Slaven Belupo
22.10.2016. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Cibalia
14. kolo
Izvještaj
29.10.2016. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
29.10.2016. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Split
29.10.2016. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
29.10.2016. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
29.10.2016. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
15. kolo
Izvještaj
05.11.2016. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
05.11.2016. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Hajduk
05.11.2016. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
05.11.2016. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Cibalia
05.11.2016. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Dinamo
16. kolo
Izvještaj
19.11.2016. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Split
19.11.2016. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
19.11.2016. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Osijek
19.11.2016. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
19.11.2016. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
17. kolo
Izvještaj
26.11.2016. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
26.11.2016. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
26.11.2016. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Cibalia
26.11.2016. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
26.11.2016. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Split
18. kolo
Izvještaj
03.12.2016. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
03.12.2016. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Osijek
03.12.2016. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
03.12.2016. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Lokomotiva
03.12.2016. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
19. kolo
Izvještaj
10.12.2016. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Inter-Zaprešić
10.12.2016. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Hajduk
10.12.2016. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
10.12.2016. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Rijeka
10.12.2016. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Osijek
20. kolo
Izvještaj
17.12.2016. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Osijek
17.12.2016. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
17.12.2016. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Split
17.12.2016. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
17.12.2016. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Cibalia
21. kolo
Izvještaj
18.02.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Inter-Zaprešić
18.02.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
18.02.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Hajduk
18.02.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
18.02.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
22. kolo
Izvještaj
25.02.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Rijeka
25.02.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
25.02.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
25.02.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Split
25.02.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dinamo
23. kolo
Izvještaj
04.03.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Inter-Zaprešić
04.03.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Cibalia
04.03.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
04.03.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
04.03.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
24. kolo
Izvještaj
11.03.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Lokomotiva
11.03.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
11.03.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
11.03.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Cibalia
11.03.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Split
25. kolo
Izvještaj
18.03.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Inter-Zaprešić
18.03.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Dinamo
18.03.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Cibalia
18.03.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
18.03.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
26. kolo
Izvještaj
01.04.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Hajduk
01.04.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
01.04.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rijeka
01.04.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
01.04.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Istra 1961
27. kolo
Izvještaj
08.04.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Inter-Zaprešić
08.04.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Split
08.04.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Dinamo
08.04.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Cibalia
08.04.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
28. kolo
Izvještaj
15.04.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Slaven Belupo
15.04.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Cibalia
15.04.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
15.04.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Split
15.04.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
29. kolo
Izvještaj
22.04.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Inter-Zaprešić
22.04.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Rijeka
22.04.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Lokomotiva
22.04.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
22.04.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Slaven Belupo
30. kolo
Izvještaj
26.04.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Cibalia
26.04.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
26.04.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Split
26.04.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
26.04.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Osijek
31. kolo
Izvještaj
29.04.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Inter-Zaprešić
29.04.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
29.04.2017. 17:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Hajduk
29.04.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Slaven Belupo
29.04.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Cibalia
32. kolo
Izvještaj
06.05.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Dinamo
06.05.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Split
06.05.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
06.05.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
06.05.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
33. kolo
Izvještaj
13.05.2017. 17:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Inter-Zaprešić
13.05.2017. 17:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Hajduk
13.05.2017. 17:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
13.05.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Istra 1961
13.05.2017. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Dinamo
34. kolo
Izvještaj
17.05.2017. 17:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Split
17.05.2017. 17:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
17.05.2017. 17:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Osijek
17.05.2017. 17:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
17.05.2017. 17:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
35. kolo
Izvještaj
20.05.2017. 19:00
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Inter-Zaprešić
20.05.2017. 19:00
Stadion NK Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
20.05.2017. 19:00
Stadion Kantrida, Rijeka
Rijeka : Cibalia
20.05.2017. 19:00
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
20.05.2017. 19:00
'ALDO DROSINA', Pula
Istra 1961 : Split
36. kolo
Izvještaj
27.05.2017. 19:00
ŠRC Zaprešić, Zaprešić
Inter-Zaprešić : Istra 1961
27.05.2017. 19:00
Park mladeži, Split
Split : Osijek
27.05.2017. 19:00
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
27.05.2017. 19:00
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Lokomotiva
27.05.2017. 19:00
Gradski stadion Koprivnica, Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Cibalia00000000
2.Dinamo00000000
3.Hajduk00000000
4.Inter-Zaprešić00000000
5.Istra 196100000000
6.Lokomotiva00000000
7.Osijek00000000
8.Rijeka00000000
9.Slaven Belupo00000000
10.Split00000000
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2014./15. Prva HNL imat će također 10 klubova sudionika.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2013./2014. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice MAXtv Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva Prve HNL sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2014/2015. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Ljestvica

1.Cibalia000
2.Dinamo000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Split000