Otvoreno SP klubova iz dijaspore

Tri pogotka Hasića za pobjedu branitelja naslova

28.06.2015.

U nedjelju je u Zagrebu svečano otvoreno treće Svjetsko nogometno prvenstvo klubova koje su utemeljili Hrvati izvan domovine i nacionalnih manjina.

Ceremonija otvaranja održana je na stadionu Hrvatskog dragovoljca u Sigetu, a okupljene su pozdravili i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker te zagrebački gradonačelnik Milan Bandić.

Natjecanje se održava pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, čiji je izaslanik na otvaranju bio tehnički direktor HNS-a Romeo Jozak.

Poslije svečanog otvaranja odigrana je i prva utakmica prvenstva, u sklopu Skupine A, u kojoj su se sučelili branitelj naslova Croatia Toronto i Sydney United.

Momčad iz Kanade slavila je na kraju s naizgled uvjerljivih 5:2, nakon što je prvo poluvrijeme okončano egalom (1:1).

Croatia Toronto pobjedu je osigurala u razdoblju od 60. do 70. minute - u 61. minuti Amir Hasić zabio je za 3:2, dvije minute kasnije na 4:2 povisio je Tihomir Maletić da bi konačni rezultat postavio Hasić svojim trećim pogotkom na utakmici.