Mladi Hrvati poraženi od Maroka

18.10.2013.

U prvom susretu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina izabranici Ivana Gudelja ostali su praznih ruku.

U-17: HRVATSKA - MAROKO 1:3 (0:3)
Svjetsko prvenstvo, Skupina C, 1. kolo.
Stadion Fujairah, Fujairah, UAE.

Sudac: Jair Marrufo (SAD)

Strijelci: 0:1 - Achahbar (27'), 0:2 - Achahbar (40'), 0:3 - Jaadi (45'), 1:3 - Murić (59')

Žuti kartoni: El Bouazzati (60')

Hrvatska: Marić, Šunjić, Ćaleta-Car, Čuljak (od 31' Bočkaj), Murić, Lulić (od 76' Blažević), Halilović, Roguljić (od 51' Brodić), Filipović, Prce, Maloku. Izbornik: I. Gudelj.

Maroko: Belkouch, El Bouazzati, Khadraoui, Achaoui, Amrabat, Jaadi (od 73' Jellal), Achahbar, Sabbar, Arjoune, Boudadi (od 80' Samiki), Sakhi (od 73' Bnou Marzouk). Izbornik: A. El Idrissi.

Reprezentacija Maroka do 17 godina svladala je hrvatske vršnjake na otvaranju Svjetskog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima te s tri postignuta pogotka osvojila prva tri boda.

Iako je Hrvatska u uvodnim minutama pogodila okvir marokanskog gola, predstavnik Afrike riješio je pitanje pobjednika već prije odlaska na odmor. Achahbar je s dva pogotka nagovijestio rasplet, a u 45. minuti na nedostižnih 3:0 povisio je Jaadi.

Murić je u 59. minuti uspio smanjiti rezultat, no Hrvatska je naposljetku morala priznati poraz.

U drugom dvoboju u Skupini C sastaju se Panama i Uzbekistan, a Hrvatska će ponovno na teren 21. listopada, također u 15 sati po hrvatskom vremenu, protiv Paname.