Pogoci u Rusiji i Ukrajini

Ćorluka i Kalinić zabijali za remije, Rakitić asistent

03.08.2015.

Vedran Ćorluka i Nikola Kalinić ovog su vikenda donijeli svojim klubovima po jedan bod, a Ivan Rakitić istaknuo se asistencijom u prijateljskom porazu Barcelone.

Reprezentativni branič Vedran Ćorluka upisao se u listu strijelaca u gradskom okršaju svog Lokomotiva s Dinamom, u sklopu trećeg kola ruskog nogometnog prvenstva.

Završilo je 1:1, a Ćorluka je kao kapetan moskovske momčadi za poravnanje pogodio u 61. minuti utakmice.

Napadač Dnipra Nikola Kalinić nastavio je s odličnim početkom u novom ukrajinskom prvenstvu. Nakon dva gola proteklog vikenda, Kalinić je u 74. minuti dvoboja protiv Vorskle pogodio za konačnih 1:1 i tako osigurao svojoj momčadi osvajanje jednog boda.

Eduardo Alves da Silva u subotu je potvrdio pobjedu Šahtara nad Hoverlom 2:0, golom po ulasku s klupe za pričuve.

U porazu Barcelone u prijateljskoj utakmici protiv Fiorentine (2:1), Ivan Rakitić asistirao je Suarezu za jedini pogodak Katalonaca na utakmici. Za talijansku su momčad nastupili Badelj, Rebić i Bagadur, a Rakitić je za Barcelonu igrao do sredine drugog poluvremena. Alen Halilović nije nastupio.