Hrvatska U-21 sigurna protiv Latvije

19.11.2013.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija vratila se na pobjedničke staze uspješno odrađenim dvobojem protiv Latvije u Puli.

U-21: HRVATSKA - LATVIJA 3:1 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2015., 19. studenoga 2013.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: Jonathan Lardot (Belgija)

Strijelci: 1:0 - Jedvaj (4'), 2:0 - Brozović (8' - 11m), 3:0 - Perica (33'), 3:1 - Rei (81')

Žuti kartoni: Šadčins (30'), Kluškins (44'), Mišić (45'), Jedvaj (68'), Gilničs (68'), Močinić (87')

Hrvatska: Delač, Jedvaj, Datković, Šimunović, Gorupec, Radošević, Močinić, Brozović, Šitum, Mišić (od 71' Miloš), Perica (od 86' Čulina). Izbornik: N. Gračan.

Latvija: Grigorjevs, Plendiškis, Barinovs, Gilničs, Jagodinskis, Joksts (od 83' Gucs), Kluškins, Ulimbaševs, Savalnieks (od 73' Rei), Šadčins (od 77' Lonščakovs), Čistjakovs. Izbornik: D. Kazakevičs.

Nakon četiri uzastopne pobjede na početku kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj, Hrvatska U-21 poražena je u petak u Puli od Švicarske, no već je u utorak okusila slavlje na stadionu Aldo Drosina. Izabranici Nenada Gračana svladali su Latviju 3:0.

Hrvatska je sve dileme oko pobjednika otklonila već u prvom poluvremenu utakmice. Poslije samo četiri minute, na Brozovićevu je asistenciju pogodio Jedvaj, a nakon samo četiri minute kapetan Brozović precizan je bio s bijele točke, nakon prekršaja Grigorjevsa na Perici.

Na treći se pogodak čekalo do 33. minute, kada je Brozović ponovno bio asistent, a strijelac je postao Perica.

U drugom je poluvremenu, uz nekoliko prigoda s obje strane, Hrvatska sačuvala svoje vodstvo i osvojila nova tri boda. Poraz gostiju tek je ublažio Rei, u 81. minuti, samo desetak minuta nakon što je ušao u igru.

Mladi su Hrvati ovom pobjedom pobjegli prvim pratiteljima, Švicarcima, na šest bodova prednosti, uz utakmicu više. Kvalifikacije će nastaviti u svibnju 2014. godine protiv još jednog opasnog konkurenta, Ukrajine, koja ima šest bodova, ali i samo tri odigrana susreta.