Poraz od domaćina BiH

Hrvatska U-17 druga na turniru u Sarajevu

29.08.2015.

Hrvatska ženska reprezentacija do 17 godina poražena je u posljednjem kolu Uefinog razvojnog turnira.

Reprezentacija domaćina, Bosne i Hercegovine, pobijedila je hrvatsku reprezentaciju rezultatom 5:2.

Oba pogotka hrvatske reprezentacije postigla je Marija Klarić u 1.  i 22. minuti, dok su za Bosnu i Hercegovinu zabile Meriema Medić u 31., 34.  i 55. minuti, Minela Gačanica u 49. minuti i Mia Kulianin u 66. minuti.

Hrvatska U-17 započela je susret s Bosnom i Hercegovinom u sastavu Hanaček, Kopić, Bučić, Bartolović, Kompes, Jakovac, Klarić, Čuljak, Hrnjkaš, Lucić i Pavičić.

Hrvatske reprezentativke završile su na drugom mjestu sa šest bodova iz tri utakmice, kao i prvoplasirana Bosna i Hercegovina, koja je na kraju bolja u međusobnom dvoboju.