Slavlja prvoligaša

Poznati sudionici osmine finala Kupa Hrvatske

23.09.2015.

U srijedu je odigrano i preostalih 12 utakmica 1/16 završnice Kupa Hrvatske u kojima su slavlja upisali
Hajduk, Rijeka, Slaven Belupo, Cibalia, Lokomotiva, Istra 1961, Mladost, Zagreb, Lekenik, Šibenik, Opatija
i HAŠK.

Rijeka je u gostima kod Bednje slavila 10:0. U prvom poluvremenu sigurni su Moises, Tomasov, Balaj te Samardžić dva puta, dok se u nastavku Tomasov upisuje u strijelce još tri puta, Samardžić jednom, a
posljednji, deseti gol postiže Bradarić.

Momčad Hajduka osminu je finala Kupa Hrvatske osigurala protiv Sloge slaveći 7:0. Tri gola domaćinu je
zabio Sušić, a po jedan su dodali Caktaš, Maloku, Bašić i Mujan.

Istra je u 1/16 završnice Kupa bila bolja od Croatie 2:0 pogocima Nikolića i Repića.

Lokomotiva je svladala Nehaj 8:0. U prvome dijelu sigurni su Husejinović, Leko s 11 metara i Marić, dok je jedan gol, točnije, autogol zasluga domaćeg Žunića. U nastavku se u strijelce upisuju Marić, Kolar, Andrijašević te za kraj još jednom Kolar u posljednjim minutama susreta.

Slaven Belupo je do osmine finala stigao slavljem nad Tehničarem 3:0, a do istog su ga doveli Ejupi, Brlek i Gregurina. Jednakim rezultatom Zagreb je svladao Funtanu, a pogotke su postigli Boban, Jurilj i Medić.

Cibalia je sa 6:0 bila bolja od Omladinca, dok je Opatija s 4:0 pobijedila Zelinu. Strijelci su bili Kolić,
Rudan, Dunković i Vlatković.

Nakon produžetaka Lekenik je s 1:0 pogotkom Gajdeka u 121. minuti svladao Vinogradar, a već u 31. minuti ostao je i s igračem manje na terenu nakon što crveni karton zarađuje Korečić.

Šibenik je nakon izvođenja jedanaesteraca s 5:4 svladao Goricu. Za Šibenik su pogotke postigli Solomun, Šare, Vukorepa, Marina i Barać, dok su za Goricu zabili Škvorc, Hajduk, Lela i Šušković, a Jančetić je pucao preko gola.

Dan ranije, točnije, u utorak, slavlja su u 1/16 završnice Kupa Hrvatske upisali Dinamo nad Oštrcom, Osijek nad Dugom Resom, Zadar nad Jadran-Porečom te Inter-Zaprešić nad Zmajom.

Osminu finala Kupa Hrvatske koja će se odigrati 28. listopada tako su osigurali Dinamo, Hajduk, Rijeka,
Osijek, Slaven Belupo, Cibalia, Lokomotiva, Istra 1961, Mladost, Zagreb, Zadar, Lekenik, Inter-Zaprešić,