Hat-trick hrvatskog napadača

Nikola Kalinić junak Fiorentine protiv Intera

27.09.2015.

Reprezentativni napadač Nikola Kalinić postigao je tri gola u pobjedi svoje Fiorentine nad Interom (4:1).

Nogometaši Fiorentine preuzeli su vrh Serie A od Intera u izravnom dvoboju, uz veliki doprinos hrvatskog napadača Nikole Kalinića.

Fiorentina je povela već u četvrtoj minuti, kada je Kalinić iznudio kazneni udarac, a Iličić ga pretvorio u 1:0.

U 19. minuti Kalinić je povisio na 2:0, pospremivši u mrežu Handanovičevu odbijenu loptu.

Samo četiri minute poslije, na asistenciju Alonsa, Kalinić pogađa iz blizine za 3:0.

Nakon pola sata igre, Kalinića je prekršajem zaustavio Interov branič Miranda, koji je zbog tog poteza isključen te su Viole imale i prednost igrača više.

Počasni pogodak u porazu Intera, prvog u prvenstvu nakon pet uzastopnih pobjeda, ublažio je Icardi u 60. minuti, a Kalinić je svoj hat-trick upotpunio u 76. minuti, za završnih 4:1.

Ivan Perišić započeo je utakmicu u prvoj postavi Intera, a zamijenjen je u 61. minuti. Brozović je ušao s klupe u 78. minuti, a Kalinić i Milan Badelj bili su udarnoj jedanaestorici gostiju. Kalinić je igrao do kraja, a Badelj je izašao u 82. minuti. Ante Rebić ostao je među pričuvama Fiorentine.