Slavlje nad starijom generacijom

Bašićevi izabranici pobijedili BiH uoči SP-a

06.10.2015.

Hrvatski "Čileanci" svladali su stariju generaciju Bosne i Hercegovine u pripremnoj utakmici za SP.

Pri završetku priprema za nastup na svjetskoj smotri u Čileu, izabranici Darija Bašića odmjerili su snage s Bosnom i Hercegovinom U-19 te ubilježili pobjedu rezultatom 4:3.

Na stadionu NK Bedem Ivankovo bosanskohercegovačka je reprezentacija povela 2:0 golovima Kremenovića i Gojaka u 20. i 23. minuti.

No, Babić je u 37. minuti smanjio na 2:1, da bi Brekalo u 52. minuti donio poravnanje na 2:2.

Gojak i Halilović potom su se pobrinuli za novo izjednačenje, na 3:3, a pobjedonosni pogodak za Hrvatsku postigao je Vizinger u 78. minuti susreta.

Hrvatska je nastupila u sastavu Šemper (od 46' Nevistić), Hudećek, Erlić, Soldo (od 46' Ivanušec), Brekalo (od 77' Gudelj), Đurasek (od 46' Pasariček), Majić (od 46' Šverko), Moro (od 46' Vizinger), D. Halilović, Babić (od 46' Babić), Đira (od 46' Karamarko).