Italija bolja od Norveške

Hrvatska svladala Maltu, osigurala plasman na EP!

13.10.2015.

Posljednju utakmicu u kvalifikacijskoj Skupini H za odlazak na EP 2016. godine Hrvatska je odigrala na Malti. Uz minimalnu pobjedu, osigurano je i drugo mjesto na tablici te plasman u Francusku!

MALTA - HRVATSKA 0:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2016., Skupina H.
Nacionalni stadion, Ta' Qali.

Sudac: M. Clattenburg (Engleska)

Strijelci: 0:1 - Perišić (25')

Žuti kartoni: Badelj (39'), Failla (69'), Perišić (90+2')

Malta: Hogg, Agius, S. Borg, Zerafa, Failla, Briffa (od 79' P. Fenech), R. Muscat, Kristensen, Z. Muscat, Schembri (od 90+2' Cohen), Effiong (od 75' Mifsud). Izbornik: P. Ghedin.

Hrvatska: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić, Badelj, Kovačić, Perišić, Rakitić (od 77' Brozović), Pjaca (od 83' Olić), N. Kalinić (od 60' Kramarić). Izbornik: A. Čačić.

Vatreni će idućeg ljeta igrati na smotri najboljih europskih reprezentacija! Momčad pod vodstvom Ante Čačića svladala je u utorak navečer Maltu 1:0 te tako osvojila drugo mjesto u Skupini H, iza Italije.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Hrvatska je očekivano pritisnula domaćina, a prve su se prilike otvorile Nikoli Kaliniću i Ivanu Perišiću, koji ih ipak nisu iskoristili.

Malteška se mreža ipak zatresla u 25. minuti, kada je ubačaj s desne strane stigao do Perišića, koji je pucao s ruba kaznenog prostora i uz malu pomoć domaćeg braniča matirao vratara Andrewa Hogga.

Mogli su Vatreni prije odmora i do drugog gola, no Perišić te Marko Pjaca nisu bili precizni.

U nastavku utakmice hrvatski su reprezentativci sačuvali svoju prednost, pri čemu su Pjaca, Perišić te pričuva Kramarić bili najbliži postizanju novog pogotka, te uz dvije mirne intervencije Danijela Subašića.

U preostalim susretima u Skupini H, Italija je preokrenula vodstvo Norveške (2:1), potvrdila prvo mjesto i poslala Norvežane u doigravanje, a Bugarska je pobijedila Azerbajdžan 2:0.