Zagrebačko gostovanje u Londonu

Arsenal svladao Dinamo, Dinamovi juniori osigurali prolaz

24.11.2015.

U petom kolu grupne faze Lige prvaka zagrebački je Dinamo gostovao kod Arsenala u Londonu, a domaćin je osvojio sva tri boda. Dinamovi su juniori, međutim, osigurali osminu finala Youth League.

Nakon velike pobjede na otvaranju natjecanja po skupinama, kada je na Maksimiru svladao londonske Topnike 2:1, Dinamo je u utorak na Emiratesu morao priznati poraz.

Arsenal je već u prvom poluvremenu stekao prednost od dva pogotka, a precizni su bili Özil glavom u 29. minuti te Sanchez nakon dobre akcije samo četiri minute kasnije.

Konačnih 3:0 postavio je Sanchez svojim drugim golom na susretu, u 69. minuti.

Nakon pet odigranih kola, Bayern vodi u Skupini F s 12 bodova, drugi je Olympiakos s devet, treći Arsenal sa šest, a četvrti Dinamo s tri osvojena boda. U posljednjem kolu, 9. prosinca, Dinamo ugošćuje Bayern, a Olympiakos Arsenal.

Velik je uspjeh ostvarila mlada momčad Dinama, koja je osigurala prolaz skupine u Uefinoj Youth League.

Naime, u utorak je pobijedila na gostovanju kod Arsenala 2:1, pogocima Brekala i Gojaka, te ima deset bodova, isto koliko i engleski predstavnik. Iza sebe su ostavili mlade momčadi Olympiakosa i Bayerna.