Preokret i jedanaesterci

Hajduk i Slaven Belupo izborili polufinale Kupa

02.12.2015.

U prvim utakmicama četvrtfinala Hrvatskog kupa sastali su se Zagreb i Hajduk te Slaven Belupo i Osijek.

Splitski Hajduk izborio je prolaz u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa u Kranjčevićevoj, pobjedom 2:1 protiv domaćina Zagreba.

Pjesnici su poveli u 18. minuti, autogolom Juranović, no ubrzo je uslijedio gostujući preokret.

Nakon Vlašićevog udarca iz kuta u 24. minuti Jefferson je glavom poravnao na 1:1, a slavlje Splićana osigurao je Bencun u 32. minuti, dobrom reakcijom na asistenciju Juranovića. Zagreb je utakmicu završio s desetoricom igrača zbog isključenja Matića u 77. minuti.

Slaven Belupo u Koprivnici je goste iz Osijeka izbacio boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Savić je na početku drugog poluvremena doveo Slaven Belupo u vodstvo, na odbijenu loptu poslije prečke Štigleca, a samo pet minuta poslije Lesjak je izjednačio rezultat.

Produžetke je Osijek odigrao bez isključenog Peroševića, a za domaćine su u raspucavanju precizni bili Ejupi, Ozobić, Crepulja i Paracki. Za goste je pogodio tek Lukić, uz promašaje Škorića i Šarića, te su Koprivničani prošli u sljedeći krug natjecanja.

U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Inter - Dinamo i Lokomotiva - Rijeka.