Hrvati dobro otvorili 2016.

Novi gol Perice, Kalinić i Perišić asistenti

06.01.2016.

U prvom kolu Serie A u 2016. godini hrvatski su nogometaši ponovno ostvarili zapažen učinak.

Mladi napadač Stipe Perica opet je zatresao suparničku mrežu i pomogao Udineseu doći do pobjede.

Njegova je momčad ugostila Atalantu, a nakon vodećeg gola Thereaua, Perica je glavom bio precizan na samom isteku prvog poluvremena. U nastavku je D'Alessandro postigao počasni gol za Atalantu (2:1). Perica je igrao do 83. minute.

Nikola Kalinić ponovno je odigrao važnu ulogu u novoj pobjedi Fiorentine. U prvom je poluvremenu dva puta asistirao strijelcu Iličiću za 2:0, da bi u nastavku Gilardino i Blaszczykowski postavili konačnih 3:1 za Viole.

Milan Badelj igrao je od prve do zadnje minute, kao i Mato Jajalo za Palermo, dok je Kalinić igru napustio u sudačkoj nadoknadi susreta. Ante Rebić ostao je na klupi za pričuve.

Inter je vodeće mjesto na tablici sačuvao pobjedom kod Empolija 1:0, a asistent za jedini pogodak crno-plavih bio je Ivan Perišić, koji je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon prodora po lijevoj strani kaznenog prostora dodao strijelcu Icardiju.

Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za Inter, a Marko Livaja je od 64. minute igrao za Empoli.