Vatreni vikend: Čop, Modrić ili Perišić?

08.02.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled  klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Danijel Subašić (Monaco) - branio cijelu utakmicu u regionalnom derbiju Monaca i Nice te slavio pobjedu sačuvane mreže (1:0).
Ivan Vargić (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - u ruskom prvenstvu traje zimska stanka.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - igrao od početka u ogledu protiv vodećeg Bayerna te do 51. minute pomogao Apotekarima ne primiti pogodak i osvojiti bod (0:0).
Marin Leovac (PAOK) - zbog ozljede nije konkurirao za gostovanje kod vodećeg Olympiakosa i poraz Tudorovog sastava iz Soluna (0:1).
Marko Lešković (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Dejan Lovren (Liverpool) - počeo utakmicu protiv Sunderlanda na Anfieldu (2:2) u startnoj jedanaestorici, no već u 12. minuti morao je napustiti teren zbog nove ozljede, a zamijenio ga je Toure.
Hrvoje Milić (Hajduk) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Goran Milović (Chongqing Lifan) - novo izdanje kineskog prvenstva počinje u ožujku.
Josip Pivarić (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka. Ozlijeđen.
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - boje Panathinaikosa u domaćem porazu od Škode Xanthi branio od 64. minute.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Darijo Srna (Šahtar) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - odigrao prvo poluvrijeme u domaćem remiju protiv Palerma (2:2).

Milan Badelj (Fiorentina) - zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu kod Bologne (1:1).
Marcelo Brozović (Internazionale) - igrao od prve do zadnje minute na gostovanju kod Verone (3:3) te asistirao za vodeći pogodak Intera ubacivši iz kornera.
Alen Halilović (Sporting Gijon) - Sporting je pred svojim navijačima odigrao 1:1 protiv Deportiva iz La Corune, a Halilović je u 66. minuti zamijenio Carmonu.
Mato Jajalo (Palermo) - zbog žutih kartona nije konkurirao za gostovanje kod Sassuola (2:2).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - u pobjedi kod Granade 2:1 ušao u igru u 78. minuti te potom asistirao Modriću za pobjednički pogodak.
Ivan Močinić (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao cijelu utakmicu te u 85. minuti sjajnim udarcem iz daljine pogodio za pobjedu Real Madrida 2:1.
Mario Pašalić (Monaco) - igrao u udarnoj postavi u lokalnom derbiju protiv Nice (1:0) te izašao u 66. minuti susreta.
Ivan Rakitić (Barcelona) - igrao do 68. minute u gostujućoj pobjedi Barcelone kod Levantea (2:0). Zamijenio ga je Busquets.

Duje Čop (Malaga) - igrao od početka do kraja protiv Getafea te centaršutem asistirao Charlesu za treći pogodak Malage u pobjedi 3:0, u 43. minuti utakmice.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - ušao na poluvremenu i odigrao drugi dio u remiju kod Bologne (1:1).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - igrao cijelu utakmicu u domaćem porazu od Darmstadta (0:2).
Mario Mandžukić (Juventus) - zbog ozljede propustio pobjedu Stare dame kod Frosinonea (2:0).
Ivica Olić (HSV) - nije konkurirao za domaći remi s Kölnom (1:1).
Ivan Perišić (Internazionale) - u dvoboju kod Verone (3:3) ušao na poluvremenu, zatim asistirao Icardiju za smanjenje vodstva domaćina na 3:2 i naposljetku zabio za poravnanje te tako spasio svoju momčad poraza.
Marko Pjaca (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Ante Rebić (Verona) - zbog ozljede nije konkurirao za sadržajni remi s Interom (3:3).
Anas Sharbini (Osmanlispor) - nije konkurirao za sastav svog novog kluba i pobjedu nad Sivassporom 4:0.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s nastupima u prijateljskim utakmicama u 2015. godini)