Kvalifikacije za EP

Mađarice nadjačale Hrvatsku u Györu

08.04.2016.

U sklopu kvalifikacija za EP u Nizozemskoj, hrvatska ženska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u Mađarskoj.

MAĐARSKA - HRVATSKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 5.
Stadion Gyirmoti, Györ.

Sutkinja: Z. Kovačova (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Jakabfi (43'), 2:0 - Jakabfi (86')

Žuti kartoni: -

Mađarska: Szocs, Csiszar, Toth, Szabo, Vago (od 85' Szuh), Papp, Jakabfi, Szarvas (od 63' Smuczer), Talosi, Zeller, Zagor (od 46' Sipos). Izbornik: E. Marko

Hrvatska: Bačić, Čop (od 59' Bojčić), Balog, Nevrkla, Joščak, Baban (od 67' Bošnjak), Rudelić, Landeka, Šundov, Šalek, Lojna (od 78' Maltašić). Izbornik: Z. Kolak.

Hrvatska ženska reprezentacija po drugi je puta poražena u borbi za odlazak na europsku smotru naredne godine, a bolja je u petak u Györu bila domaća Mađarska.

Mreže su mirovale do 43. minute, a tada je na asistenciju Szarvas pogodak postigla Jakabfi, koja je precizna bila i u listopadskom ogledu istih protivnica u Osijeku.

Ista je igračica naposljetku potvrdila mađarsko slavlje, golom za konačnih 2:0 u 86. minuti dvoboja, ovoga puta na dodavanje Zeller.

Za četiri dana, u utorak 12. travnja, Hrvatska gostuje kod Njemačke, koja je u petak uvjerljivo pobijedila i Tursku (6:0).