Pobjede Barcelone i Hoffenheima

Rakitić strijelac, Kramarić asistent

30.04.2016.

Barcelonin veznjak Ivan Rakitić postigao je pogodak na gostovanju kod Betisa, a Hoffenheimov napadač Andrej Kramarić asistirao je protiv Ingolstadta.

Barcelona je vodstvo u Primeri sačuvala pobjedom kod Betisa 2:0, a za vodstvo Katalonaca pobrinuo se hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio u 50. minuti susreta, na asistenciju Messija i nakon pogrešne procjene domaćeg vratara Adana. Konačni je rezultat postavio Suarez desetak minuta prije kraja utakmice, a Rakitića je u 86. minuti zamijenio Turan.

Zbog prekršaja na Rakitiću u 35. minuti, Betisov branič Westermann zaradio je drugi žuti karton te je Barcelona više od polovice dvoboja imala igrača više.

U 32. kolu Bundeslige, Hoffenheim je dočekao Ingolstadt, a gosti su poveli u 17. minuti preko Lexa.

Igrala se 37. minuta kada je Andrej Kramarić s ruba kaznenog prostora proigrao Utha, koji postiže pogodak za izjednačenje, a hrvatski je napadač u 53. minuti imao priliku zatresti mrežu s bijele točke. No, njegov je kazneni udarac obranio Nyland.

Pobjedu Hoffenheimu (2:1) donio je Amiri u 84. minuti dvoboja, a Kramarić je igrao od prve do zadnje minute.