Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Modrić, Pjaca ili Rakitić?

02.05.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - zbog ozljede propustio gostovanje kod Osijeka i poraz 2:1.
Danijel Subašić (Monaco) - Monaco je na svom terenu pobijedio Guingamp 3:2, a Subašić je odradio cijeli susret.
Ivan Vargić (Rijeka) - odigrao cijeli susret na Rujevici protiv Splita, a pogodaka nije bilo (0:0).

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - igrao od početka do kraja u domaćem porazu od gradskog rivala Spartaka (0:2).
Marin Leovac (PAOK) - osnovni dio grčkog prvenstva je završen.
Dejan Lovren (Liverpool) - odradio svih 90 minuta u gostujućem porazu Liverpoola kod Swansea Cityja (3:1).
Hrvoje Milić (Hajduk) - odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Osijeka, gdje je Hajduk poražen 2:1.
Josip Pivarić (Dinamo) - zbog ozljede propustio Dinamovu pobjedu nad Istrom 1961 (1:0)
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - osnovni dio grčkog prvenstva je završen.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - igrao cijelu utakmicu u Dinamovoj pobjedi nad Istrom 1961 (1:0).
Darijo Srna (Šahtar) - propustio ukrajinski derbi s kijevskim Dynamom i pobjedu 3:0, u kojoj je dva gola zabio Eduardo Alves da Silva.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - igrao od početka do kraja u ukrajinskom derbiju sa Šahtarom (0:3).
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - u pobjedi nad Veronom (1:0) Vrsaljko je igrao od prve do zadnje minute.

Domagoj Antolić (Dinamo) - igrao od početka do kraja u minimalnoj pobjedi nad Istrom 1961 (1:0).
Milan Badelj (Fiorentina)
- odradio svih 90 minuta u remiju bez pogodaka (0:0) kod Chieva.
Marcelo Brozović (Internazionale) - igrao cijeli susret u gostujućem porazu kod Lazija (0:2).
Alen Halilović (Sporting Gijon) - Sporting je pred svojim navijačima svladao Eibar 2:0, a Halilović je bio u udarnoj postavi. U 65. minuti zamijenio ga je Castro.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - Kraljevski klub minimalno je slavio kod Real Sociedada (1:0), a Kovačić je u 85. minuti zamijenio Modrića.
Luka Modrić (Real Madrid) - Modrić je u pobjedi Kraljevskog kluba kod Real Sociedada 1:0 igrao do 85. minute, a zamijenio ga je Kovačić. Poslije utakmice trener Zidane istaknuo ga je kao ključnog igrača za pozitivan rezultat.
Ivan Rakitić (Barcelona) - postigao vodeći pogodak Barcelone na gostovanju kod Betisa, u 50. minuti na asistenciju Messija. Katalonci su pobijedili 2:0, a Rakitić je igrao do 86. minute, kada ga je zamijenio Turan.

Duje Čop (Malaga) - Malaga i Levante igraju u ponedjeljak navečer.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - odradio svih 90 minuta u remiju bez pogodaka (0:0) kod Chieva.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - odigrao cijelu utakmicu u domaćoj pobjedi nad Ingolstadtom te asistencijom Uthu za izjednačenje u 37. minuti započeo preokret svoje momčadi. U 53. minuti propustio je realizirati kazneni udarac.
Mario Mandžukić (Juventus) - Juventus je nakon osiguranog naslova prvaka pobijedio i Carpi (2:0), a Mandžukić je igrao od početka do kraja.
Ivan Perišić (Internazionale) - igrao cijeli susret u gostujućem porazu kod Lazija (0:2).
Marko Pjaca (Dinamo) - strijelac jedinog, pobjedničkog gola protiv Istre 1961 na Maksimiru (1:0). Mrežu je zatresao u 22. minuti, odradio je cijeli susret, a za svoje je zalaganje dobio posebne pohvale trenera.
Ante Rebić (Verona) - u porazu kod Sassuola (0:1) u igru je ušao u 66. minuti umjesto Greca.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s pozivima za prijateljske utakmice u 2016. godini)