Vatreni vikend: Brozović, Čop ili Mandžukić?

16.05.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - nije sudjelovao u Hajdukovoj pobjedi kod Zagreba 3:2.
Danijel Subašić (Monaco) - Monaco je za kraj sezone svladao Montpellier pred svojim navijačima 2:0, a Subašić je branio cijeli susret.
Ivan Vargić (Rijeka) - nije sudjelovao u domaćoj pobjedi Rijeke nad Istrom 1961 (2:0).

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - propustio gostovanje kod Zenita u St. Peterburgu i osvajanje jednog boda svoje momčadi (1:1).
Marin Leovac (PAOK) - odigrao cijelu utakmicu u gostujućem remiju kod Panathinaikosa (1:1).
Dejan Lovren (Liverpool) - nije konkurirao za gostovanje kod West Bromwich Albiona (1:1).
Hrvoje Milić (Hajduk) - pobjedu kod Zagreba 3:2 pratio s klupe za pričuve.
Josip Pivarić (Dinamo) - zbog ozljede propustio Dinamovu pobjedu protiv Lokomotive 4:0.
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - nije nastupio u domaćem remiju protiv PAOK-a (1:1).
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - nije kandidirao za utakmicu protiv Lokomotive u kojoj je Dinamo slavio 4:0.
Darijo Srna (Šahtar) - nije kandidirao za domaći poraz od Zorje (2:3).
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - ostao među pričuvama u gostujućoj pobjedi kod Metalista iz Harkiva (4:1).
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - ostao na klupi za pričuve u domaćoj pobjedi protiv Intera (3:1).

Domagoj Antolić (Dinamo) - nije kandidirao za utakmicu protiv Lokomotive u kojoj je Dinamo slavio 4:0.
Milan Badelj (Fiorentina)
- odigrao cijelu utakmicu, a Fiorentina je u Rimu pobijedila Lazio 4:2.
Marcelo Brozović (Internazionale) - odigrao svih 90 minuta u porazu Intera kod Sassuola (3:1), te je bio asistent Palaciju za jedini pogodak gostiju iz Milana.
Alen Halilović (Sporting Gijon) - Sporting je svladao Villarreal 2:0 i ostao u prvoligaškom društvu, a Halilović je u igru ušao u 68. minuti umjesto Carmone.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - U pobjedi kod Deportiva u La Coruni (2:0) nije ulazio u igru.
Luka Modrić (Real Madrid) - U pobjedi kod Deportiva u La Coruni (2:0) igrao je od početka do kraja utakmice.
Ivan Rakitić (Barcelona) - Barcelona je pobjedom kod Granade 3:0 obranila naslov prvaka, a Rakitić je bio u početnoj postavi. U 79. minuti zamijenio ga je Turan.

Duje Čop (Malaga) - u domaćoj pobjedi protiv Las Palmasa (4:1) igrao do 77. minute, a postigao je vodeći pogodak svoje momčadi, glavom u 26. minuti susreta.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - u pobjedi kod Lazija u Rimu 4:2 ušao u igru umjesto Tella u 84. minuti.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - U domaćem porazu od Schalkea (1:4) Kramarić je odradio svih 90 minuta.
Mario Mandžukić (Juventus) - Juventus je kod kuće pobijedio Sampdoriju 5:0, a Mandžukić je u 14. minuti iznudio isključenje Skriniara i kazneni udarac koji je u vodstvo 2:0 pretvorio Dybala. U 75. minuti Mandžukića je zamijenio Zaza.
Ivan Perišić (Internazionale) - nije konkurirao za poraz Intera kod Sassuola (3:1).
Marko Pjaca (Dinamo) - u pobjedi nad Lokomotivom (4:0) igrao do 53. minute, kada ga je zamijenio Lovren.
Ante Rebić (Verona) - u porazu kod Palerma (3:2) ostao među pričuvama.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s pozivima za prijateljske utakmice u 2016. godini)