Hrvati opet na tronu Europe

Modrić i Kovačić pobjednici Lige prvaka

28.05.2016.

U finalu ovosezonske Lige prvaka Modrićev i Kovačićev Real Madrid pobijedio je Atletico Madrid boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Novi europski prvak momčad je španjolskog velikana Real Madrida, čije su boje ove sezone branila i dvojica hrvatskih reprezentativaca, Luka Modrić i Mateo Kovačić.

U finalnom dvoboju u Milanu Real Madrid poveo je pogotkom Ramosa u 15. minuti, a na 1:1 izjednačio je Carrasco u 79. minuti dvoboja te se pristupilo udarcima s bijele točke.

Za Real Madrid pogodili su Lucas, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo, dok su za Atletico Madrid precizni bili Griezmann, Gabi i Niguez. U četvrtoj je seriji Juanfran pogodio vratnicu.

Luka Modrić igrao je od početka do kraja utakmice, a Mateo Kovačić doputovao je s momčadi u Italiju, no nije bio u zapisniku susreta.

Nakon Marija Mandžukića s Bayernom, Luke Modrića s Real Madridom te Ivana Rakitića s Barcelonom, Hrvatska tako već četvrtu godinu zaredom ima predstavnike na europskom tronu.