Slavlje hrvatskog prvaka u Salzburgu

Dinamo izborio Ligu prvaka

24.08.2016.

Nakon što su u prvoj utakmici u Zagrebu odigrali 1:1, u uzvratu u Salzburgu Dinamo je svladao Red Bull Salzburg 2:1 i tako osigurao Ligu prvaka.

Protekloga tjedna u Zagrebu u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka hrvatski prvak odigrao je na Maksimiru 1:1 s Red Bull Salzburgom da bi u uzvratu ove srijede u Salzburgu, nakon produžetaka, svladao domaćina 2:1 i tako drugu godinu zaredom izborio Ligu prvaka.

U 22. minuti domaćin je poveo preko Valentina Lazara da bi se na pogodak za izjednačenje čekalo do 87. minute. Petar Stojanović ubacio je loptu s desne strane, prebacuje je Gordon Schildenfeld za Juniora Fernandesa koji sigurno pogađa za 1:1.

Osiguralo je to produžetke u Salzburgu, a u 95. minuti Fernandes je proigrao Hilal Soudanija čiji prvi udarac brani domaći vratar Alexander Walke da bi potom Soudani pokupio odbijenu loptu i glavom zabio za konačnih 2:1.

Ždrijeb skupina Lige prvaka na rasporedu je ovoga četvrtka, 25. kolovoza, u 18 sati.