110. rođendan Segeste

Vatreni uvjerljivi u lijepoj predstavi u Sisku

31.08.2016.

U slavljeničkoj atmosferi u Sisku, Vatreni su dali doprinos obilježavanju rođendana Segeste i svladali domaćina rezultatom 8:1.

SEGESTA - HRVATSKA 1:8 (0:5)
Prijateljska utakmica.
Stadion Segeste, Sisak.

Sudac: M. Cestarić (Sisak)

Strijelci: 0:1 - Mandžukić (7'), 0:2 - Kramarić (32'), 0:3 - Mandžukić (33'), 0:4 - Perišić (40'), 0:5 - Perišić (44'), 0:6 - N. Kalinić (54'), 0:7 - Čop (58'), 0:8 - N. Kalinić (64'), 1:8 - Kožić (88')

Žuti kartoni: -

Segesta: Korica (od 46' Skender), Balen (od 70' Horvat), Golić (od 84' Vorkapić), Dianežević (od 46' Grgić), Ivičić (od 84' Stojaković), Šipuš (od 46' Barišić), Vranić (od 46' Poljak), Abazi (od 46' Sertić), Alapić (od 46' Kožić), Gajdek (od 46' Filipović), Marović. Trener: Z. Buinac.

Hrvatska: L. Kalinić (od 46' Vargić), Vrsaljko, Strinić, Vida, Lovren (od 46' Ćorluka), Modrić (od 46' Badelj), Kovačić, Perišić (od 46' Čop), Pjaca, Kramarić (od 46' Brozović), Mandžukić (od 46' N. Kalinić). Izbornik: A. Čačić.

Hrvatska nogometna reprezentacija, u tjednu priprema za početak kvalifikacija za SP 2018. godine u Rusiji i dvoboj s Turskom na Maksimiru, gostovala je u srijedu u Sisku i prijateljskom utakmicom uveličala proslavu 110. obljetnice osnutka najstarijeg hrvatskog nogometnog kluba.

Izabranici Ante Čačića, pod vodstvom novog kapetana Modrića, poveli su već u sedmoj minuti preko Mandžukića, pogotkom iz blizine, a nakon pola sata igre Kramarić je na asistenciju Pjace povisio na 2:0. Već i idućoj akciji Pjaca je ponovno bio asistent, novom klupskom suigraču Mandžukiću i njegov drugi pogodak.

Prvi je dio zaključio Perišić, u 40. minuti za 4:0 te vrlo efektnim škaricama za peti pogodak Vatrenih, na oduševljenje prisutnih ljubitelja nogometa.

Unutar deset minuta u drugom poluvremenu, N. Kalinić dva puta te Čop povisili su vodstvo reprezentacije na 8:0, a blizu su pogotku bili i Brozović te Kovačić.

U samoj završnici dvoboja, počasni pogodak za Segestu glavom je postigao Kožić, a svi su akteri po posljednjem sučevom zvižduku imali razloga za zadovoljstvo.