Remi u pretposljednjem kolu

Hrvatskoj U-21 bod u Gruziji, dva gola Perice

06.09.2016.

Na gostovanju kod Gruzije, Hrvatska U-21 osvojila je bod odigravši 2:2 s domaćinom, a dvostruki je strijelac bio Perica.

U-21: GRUZIJA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 6.
Stadion David Abašidze, Zestafoni.

Sudac: I. Stojanov (Bugarska)

Strijelci: 1:0 - Papunašvili (2'), 1:1 - Perica (43'), 2:1 - Katčarava (50'), 2:2 - Perica (61')

Žuti kartoni: Cnobiladze (42'), Rog (60'), Cincadze (64') Ćaleta-Car (65'), Gorozia (72')

Gruzija: Kupatadze, Čabradze, Ubilava (od 22' Tevzadze), Tabidze (od 77' Margvelašvili), Cincadze, Gvilia (od 70' Gorozia), Papunašvili, Katčarava, Kiteišvili, Cnobiladze, Haraišvili. Izbornik: G. Gegučadze.

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Ćaleta-Car, Perić, Milić, Vlašić, Rog, Ćorić (od 63' Krovinović), Pavičić (od 76' Capan), Tudor (od 58' Brekalo), Perica. Izbornik: N. Gračan.

U pretposljednjem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo iduće godine u Poljskoj, mlada reprezentacija Hrvatske remizirala je s Gruzijcima na teškom terenu u Zestafoniju.

Domaći su nogometaši brzo stigli do vodstva, s obzirom da je već u drugoj minuti Livakovićevu mrežu zatresao Papunašvili, no Hrvatska je nakon nekolicine propuštenih prigoda preko Perice, na centaršut Milića s lijeve strane, izjednačila nedugo prije odlaska na odmor.

Ipak, Gruzija je početkom nastavka opet stekla pogodak prednosti, nakon udarca Katčarave u kaznenom prostoru, da bi u 61. minuti ponovno akcija Milića i strijelca Perice donijela drugi gol mladih Vatrenih, za 2:2.

Hrvatska je do kraja utakmice tražila treći pogodak i pobjedu, no rezultat se više nije mijenjao.

Završni kvalifikacijski nastup Hrvatsku U-21 čeka 10. listopada u Trelleborgu kod Švedske. U međuvremenu će Španjolska gostovati kod San Marina, a Švedska kod Estonije, dok će Španjolci u zadnjem kolu dočekati Estonce.