Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Badelj, Lovren ili Perišić?

19.09.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - nije konkurirao za visoku domaću pobjedu Hajduka nad Slaven Belupom (4:0)
Danijel Subašić (Monaco) - Monaco je domaćom pobjedom nad Rennesom ostao na vrhu Ligue 1, a Subašić je branio cijelu utakmicu i nije primio pogodak (3:0).
Ivan Vargić (Lazio) - Lazio je kod kuće svladao Pescaru (3:0), a Vargić je ostao među pričuvama.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - Moskovljani su pred svojim navijačima poraženi od Ufe 1:0, a Ćorluka je u 69. minuti postigao autogol koji je odlučio susret. Kapetan Lokomotiva odigrao je svih 90 minuta.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - Apotekari su poraženi kod Eintrachta u Frankfurtu 2:1, a Jedvaj je igrao do 85. minute, kada je svoje mjesto prepustio Wendellu.
Dejan Lovren (Liverpool) - Redsi su otvorili peto kolo Premiershipa gostujućom pobjedom kod Chelseaja (2:1), a Lovren je lijepim volejem postigao vodeći pogodak u 17. minuti te odradio cijelu utakmicu.
Josip Pivarić (Dinamo) - kao kapetan Modrih odigrao je cijeli susret na Kantridi, gdje je Dinamo poražen 5:2.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - odradio svih 90 minuta u porazu Dinama kod Rijeke (5:2).
Ivan Strinić (Napoli) - Napoli je domaćom pobjedom nad Bolognom (3:1) zauzeo prvo mjesto Serie A, a Strinić je zaigrao u prvoj postavi, da bi ga u 67. minuti zamijenio Ghoulam.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - Vida je igrao od početka do kraja u domaćem porazu Kijevljana od Zorje (1:0).
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - Atletico Madrid na svom je terenu uvjerljivo porazio Sporting iz Gijona 5:0, a Vrsaljko je na desnom boku svoje momčadi odradio cijelu utakmicu.

Milan Badelj (Fiorentina) - odigrao cijeli dvoboj Fiorentine i Rome (1:0) te u 82. minuti prizemnim udarcem izvan kaznenog prostora postigao jedini, pobjedonosni pogodak.
Marcelo Brozović (Internazionale) - nije kandidirao za domaći okršaj s Juventusom.
Ante Ćorić (Dinamo) - u porazu Dinama kod Rijeke (5:2) ostao na klupi za pričuve.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - ostao među pričuvama u gostujućoj pobjedi Real Madrida kod Espanyola (2:0).
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Real Madrida kod Espanyola (2:0).
Ivan Perišić (Internazionale) - u derbiju Intera i Juventusa (2:1) ušao u igru u 69. minuti i pogotkom glavom devet minuta poslije zaključio preokret crno-plavih te im osigurao sva tri boda.
Ivan Rakitić (Barcelona) - Barcelona je slavila kod Leganesa 5:1, pri čemu je Rakitić igrao do 57. minute, kada ga je zamijenio Turan.
Marko Rog (Napoli) - ostao na klupi Napolija u domaćoj pobjedi nad Bolognom (3:1).

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je poražen kod Atletico Madrida (5:0), a Čopa je u 69. minuti zamijenio Castro.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - započeo domaći susret protiv Rome (1:0) u početnoj jedanaestorici, a nakon odlučujućeg Badeljevog pogotka, zamijenio ga je u 84. minuti Cristoforo.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - Hoffenheim je i u trećem bundesligaškom kolu remizirao, odigravši 0:0 kod kuće s Wolfsburgom, a Kramarića je u 66. minuti zamijenio Demirbay.
Mario Mandžukić (Juventus) - u porazu Juventusa kod Intera (2:1) igrao do 74. minute, kada ga je zamijenio Higuain.
Marko Pjaca (Juventus) - u porazu Juventusa kod Intera (2:1) ušao s klupe za pričuve u 80. minuti umjesto Chiellinija.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)