Domaća pobjeda u Himkiju

Ruskinje svladale Hrvatice na završetku kvalifikacija

20.09.2016.

U posljednjem kvalifikacijskom susretu za odlazak na Europsko prvenstvo, hrvatska ženska seniorska reprezentacija gostovala je kod Rusije.

RUSIJA - HRVATSKA 5:0 (4:0)
Kvalifikacije za EP 2017., Skupina 5.
Arena Himki, Himki.

Sutkinja: C. Vitulano (Italija)

Strijelci: 1:0 - Pantjuhina (6'), 2:0 - Černomirdina (12'), 3:0 - Danilova (25'), 4:0 - Danilova (44'), 5:0 - Sočneva (75')

Žuti kartoni: Bošnjak (47'), Cibutovič (68')

Rusija: Todua, Kožnikova, Makarenko (od 63' Mašina), Terehova, Danilova (od 72' Karpova), Pantjuhina, Zijastinova, Cibutovič, Černomirdina, Kovalenko, Morozova (od 46' Sočneva). Izbornica: E. Fomina.

Hrvatska: Sabo, Balog, Bošnjak, Rudelić, Landeka, Šundov (od 84' Pezelj), Maltašić, Bojčić, Šalek (od 76' Kunštek), Gaiser (od 57' Conjar), Žigić. Izbornik: Z. Kolak.

Susret u Himkiju pripao je domaćim Ruskinjama koje su s osvojena tri boda osigurale izravan plasman na završnicu europske smotre, a Hrvatska je tako svoj kvalifikacijski nastup okončala s dvije pobjede nad Turskom i neriješenim rezultatom s Mađaricama, uz dvije vrlo dobre partije protiv uvjerljivih europskih prvakinja iz Njemačke (0:1 i 0:2).

Rusija je u zadnjem kolu povela već u šestoj minuti kada je mrežu Sabo pogodila Pantjuhina, a samo šest minuta poslije Černomirdina je povisila rezultat na 2:0. Do kraja prvog poluvremena dva se puta u strijelce upisala Danilova za 4:0.

U drugom je poluvremenu konačnih 5:0 postavila Sočneva. U lipanjskom okršaju istih protivnica u Koprivnici, Ruskinje su slavile 3:0.

U preostalom dvoboju zadnjeg kola Skupine 5, Njemačka je slavila i na gostovanju kod Mađarske (1:0) te tako osvojila prvo mjesto na tablici sa svih osam pobjeda.