28.09.2016.

U prvom kolu Croatia Cupa, hrvatska reprezentacija do 17 godina poražena je od vršnjaka iz Engleske.

U-17: HRVATSKA - ENGLESKA 0:5 (0:4)
Croatia Cup, Pula.

Strijelci: 0:1 - Sancho (10'), 0:2 - Brewster (12'), 0:3 - Gomes (18'), 0:4 - Brewster (31'), 0:5 - Brewster (62')

Hrvatska: Kotarski, Mikulić, Šutalo (od 67' Nekić), Radić, Palaversa (od 41' Fruk), Vuk (od 41' Marin), Franjić (od 43' Pršir), Šego (od 55' Baturina), Tomašković (od 41' Čovo), Bajić (od 41' Mitrović), Krizmanić. Izbornik: D. Bašić.

Hrvatska U-17 pod vodstvom izbornika Darija Bašića započela je svoj nastup na Croatia Cupu, pripremnom turniru za Europsko prvenstvo, porazom od Engleske u Puli, na stadionu Aldo Drosina.

Englezi su poveli u desetoj minuti preko Sancha, a dvije minute poslije Brewster je kaznio pogrešku hrvatske obrane za udvostručenje prednosti.

Na 3:0 povisio je Gomes u 18. minuti, a Brewster je svoj drugi pogodak na utakmici postigao u 31. minuti. Isti je igrač u drugom poluvremenu s desetak metara upotpunio svoj hat-trick i postavio konačnih 5:0.

U drugom susretu prvog kola Grčka je s 3:2 pobijedila Njemačku. U drugom se kolu u sastaju Engleska i Grčka te Hrvatska i Njemačka u Rijeci, 30. rujna s početkom u 20:00 sati.