Hrvatskoj U-17 nedostajao pogodak za povratak protiv Njemačke

30.09.2016.

U sklopu drugog kola Croatia Cupa, Hrvatska U-17 na riječkoj je Rujevici odmjerila snage s vršnjacima iz Njemačke.

U-17: HRVATSKA - NJEMAČKA 2:3 (0:2)
Croatia Cup, Rijeka.

Strijelci: 0:1 - Yeboah (3' - 11m), 0:2 - Kehr (40'), 0:3 - Kehr (63'), 1:3 - Mitrović (65'), 2:3 - Vuk (75')

Hrvatska: Kotarski, Čovo (od 41' Nekić), Mikulić (od 37' Ernst), Šutalo, Radić, Palaversa (od 41' Pršir), Šego (od 62' Baturina), Fruk (od 62' Vuk), Marin, Bajić (od 41' Mitrović), Krizmanić. Izbornik: D. Bašić.

Nakon uvodnog poraza od Engleske u Puli (0:5), mladi su Hrvati u Rijeci zaigrali protiv odgovarajuće selekcije Njemačke, koja je povela nakon samo tri minute igre, pogotkom Yeboaha s bijele točke.

Tik prije isteka prvog dijela, Kehr je s desetak metara pogodio gornji desni kut hrvatskog gola za 2:0, a isti je igrač u 63. minuti postigao i treći pogodak Njemačke, nakon što je Šego početkom drugog poluvremena propustio realizirati kazneni udarac.

Izabranici Darija Bašića brzo su uzvratili te u 65. minuti preko Mitrovića smanjili na 3:1, a potpunu neizvjesnost susretu vratio je Vuk u 75. minuti. Međutim, Njemačka je do kraja sačuvala svoj pogodak prednosti i ubilježila pobjedu.

U drugoj utakmici drugog kola Engleska je ubilježila novu pobjedu, 3:0 protiv Grčke, te tako vodi na tablici s maksimalnih šest golova i bez primljenog pogotka. U trećem kolu Hrvatska igra protiv Grčke, u ponedjeljak 3. listopada na stadionu Aldo Drosina u Puli, početkom u 15:15 sati. U 12:00 na istom se stadionu sastaju Engleska i Njemačka.