Pobjeda kod Kosova

Šest pogodaka raspucane Hrvatske, hat-trick Mandžukića

06.10.2016.

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom je kvalifikacijskom nastupu za odlazak na SP u Rusiju 2018. godine gostovala u albanskom Skadru kod Kosova i uz izvrsno učinkovitu partiju osvojila sva tri boda.

KOSOVO - HRVATSKA 0:6 (0:3)
Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I
Stadion Loro Borici, Skadar, Albanija.

Sudac: D. Fernandez Borbalan (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Mandžukić (6'), 0:2 - Mandžukić (24'), 0:3 - Mandžukić (35'), 0:4 - Mitrović (68'), 0:5 - Perišić (83'), 0:6 - N. Kalinić (90+2')

Žuti kartoni: B. Berisha (18')

Kosovo: Ujkani, Perdedaj, Pnishi, Pepa, Paqarada, Kryeziu, V. Berisha, Rashica, Zeneli (od 77' Shala), B. Berisha (od 58' Halimi), Celina (od 68' Bunjaku). Izbornik: A. Bunjaku.

Hrvatska: Subašić, Pivarić, Vida, Ćorluka (od 46' Mitrović), Vrsaljko, Badelj, Kovačić, Brozović, Perišić, Kramarić (od 71' Rog), Mandžukić (od 59' N. Kalinić). Izbornik: A. Čačić.

Hrvatska je kvalifikacije otvorila maksimirskim remijem protiv Turaka (1:1), a prvu je pobjedu unatoč izostancima Modrića, Rakitića, Lovrena i Pjace ubilježila u četvrtak, nadjačavši momčad Kosova.

Do vodstva su Vatreni stigli već u šestoj minuti dvoboja, kada je Kramarić proigrao Mandžukića, a Juventusov napadač ne griješi pred Ujkanijem. Igrala se 24. minuta kada je Mandžukić udvostručio hrvatsku prednost, pogotkom ramenom na ubačaj Perišića s lijeve strane.

Deset minuta prije odlaska na odmor, Mandžukić je upotpunio svoj hat-trick, glavom na centaršut Vrsaljka s desne strane. Mandžukić je u prvom dijelu imao još dvije izgledne šanse, a pri kraju se s dvije dobre intervencije istaknuo i vratar Subašić te je Hrvatska u nastavak ušla s tri gola prednosti.

Četvrti je pogodak Vatrenih bio djelo mladog braniča Mitrovića, koji je na poluvremenu zamijenio Ćorluku, nakon asistencije Brozovića i dobre reakcije na drugoj vratnici.

Na 5:0 povisio je Perišić mirnom završnicom poslije Brozovićevog dubinskog proigravanja, da bi konačnih 6:0 postavio N. Kalinić preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u zadnjoj sekundi utakmice, uz lijep okret i asistenciju Kovačića.

Izabranici Ante Čačića u petak putuju u Tampere, gdje ih u nedjelju očekuje treći kvalifikacijski dvoboj, protiv domaćina Finske.

Finska je u drugom kolu poražena kod Islanda 3:2, premda je vodila 2:1, dok su Turska i Ukrajina nakon ukrajinskog vodstva 2:0 odigrale neriješenih 2:2.