Prijateljski susret

Engleska U-19 nadjačala Hrvatsku u Sesvetama

07.10.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti ugostila je u prijateljskoj utakmici u Sesvetama vršnjakinje iz Engleske.

U-19: HRVATSKA - ENGLESKA 1:3 (0:1)
Prijateljska utakmica, Sesvete.

Strijelci: 0:1 - Alexander-Arnold (34'), 0:2 - Mavididi (50'), 1:2 - Majić (51'), 1:3 - Alexander-Arnold (55' - 11m)

Hrvatska: Nevistić, Hudećek (od 63' Stanić), Sosa (od 70' Javorčić), Kalaica, Soldo, Majić (od 88' Markota), Moro (od 70' Halilović), Lovren (od 63' Vizinger), Đira (od 88' Žaper), Šverko, Maganjić (od 46' Kulenović). Izbornik: F. Milin.

Mladi Vatreni u uzrastu do 19 godina pod vodstvom izbornika Ferde Milina ugostili su u petak odgovarajuću selekciju Engleske u zagrebačkim Sesvetama, na stadionu Sv. Josipa Radnika.

Englezi su poveli u 34. minuti, udarcem Alexander-Arnolda s ruba kaznenog prostora, a njihovo je vodstvo udvostručio Mavididi u 50. minuti izborivši se za loptu u duelu s vratarem Nevistićem.

Međutim, samo minutu poslije smanjio je Majić pogotkom s 18 metara, da bi već u 55. minuti Engleska opet povela s dva gola razlike, zahvaljujući precizno izvedenom kaznenom udarcu dvostrukog strijelca Alexander-Arnolda.

Priliku s bijele točke imala je i Hrvatska, no Majićev je pokušaj u 84. minuti obranio Ramsdale te je rezultat naposljetku ostao 3:1 za Englesku.

U srijedu je Hrvatska U-19 u prijateljskoj utakmici svladala momčad zagorskog Tondacha 1:0 golom Javorčića u 40. minuti te tako uveličala 90. obljetnicu osnutka tog kluba.