Pobjeda za treće mjesto

Mlade Hrvatice nadjačale Kazahstan na kraju turnira

15.10.2016.

Hrvatske reprezentativke do 17 godina starosti pobjedom su zaključile svoj nastup na kvalifikacijskom turniru za EP.

U-17: KAZAHSTAN - HRVATSKA 0:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6, Edinburgh.

Strijelci: 0:1 - Klarić (3'), 0:2 - Spajić (19'), 0:3 - Spajić (43')

Hrvatska: Tolić, Bartolović, Čanjevac (od 71' Burčul), Pavičić, Kopić, Klarić, Spajić, Gegollaj (od 41' Jedvaj), Pernar, Taritaš, Jakovac (od 53' Tomkić). Izbornik: B. Miletić.

Nakon dva uvodna poraza od Francuske i domaćina Škotske, Hrvatska U-17 odmjerila je snage s vršnjakinjama iz Kazahstana bez izgleda za plasman u nastavak kvalifikacija za Europsko prvenstvo iduće godine, no ubilježila je pobjedu te s završava natjecanje na trećem mjestu s tri osvojena boda.

Za vodstvo je u Edinburghu pogodila Klarić već u trećoj minuti dvoboja na asistenciju, a na 2:0 povisila je Spajić u 19. minuti susreta. Ista je igračica na početku drugog poluvremena postavila konačnih 3:0.

U drugom ogledu trećeg kola Francuska je svladala Škotsku 4:0 te s maksimalnih devet bodova osvojila prvo mjesto u skupini.