Treće kolo Europske lige

Kalinić s dva gola poveo Fiorentinu do pobjede

20.10.2016.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je prva dva gola svoje Fiorentine na gostovanju kod Slovana iz Libereca.

U sklopu trećeg kola grupne faze Europske lige, talijanska Fiorentina snage je odmjerila sa Slovanom u Liberecu, a susret u Češkoj okončan je pobjedom Viola 3:1.

Već u osmoj minuti Nikola Kalinić dobrim udarcem dovodi Fiorentinu u vodstvo, a u 23. minuti povisuje na 2:0 spretnom reakcijom između domaćih braniča i vratara.

U drugom je poluvremenu Slovan smanjio preko Ševčika, no Babacar u 70. minuti potvrđuje slavlje Fiorentine.

Kalinić je igrao do 53. minute, kada ga je zamijenio Tello, a Milan Badelj odradio je cijeli susret u dresu talijanske momčadi. Hrvoje Milić nije kandidirao za susret.

Na tablici svoje skupine Fiorentina vodi sa sedam bodova, ispred PAOK-a (4), Qarabaga (4) i Slovana (1).