Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: N. Kalinić, Rakitić ili Strinić?

24.10.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - kao kapetan Hajduka igrao od početka do kraja susreta u remiju bez pogodaka kod Istre 1961 (0:0).
Danijel Subašić (Monaco) - Monaco je pred svojim navijačima bio uvjerljiv protiv Montpelliera 6:2, a Subašić je odigrao cijeli dvoboj.
Ivan Vargić (Lazio) - Lazio je remizirao kod Torina 2:2, a Vargić je ostao među pričuvama rimskog kluba.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - kao kapetan vodio svoju momčad u domaćem srazu s gradskim rivalom CSKA, koji je pripao Lokomotivu 1:0.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - ostao među pričuvama u domaćem porazu Bayera od Hoffenheima (3:0).
Dejan Lovren (Liverpool) - odigrao cijeli susret na Anfieldu u kojemu je Liverpool svladao West Bromwich Albion 2:1.
Matej Mitrović (Rijeka) - igrao od početka do kraja utakmice u domaćem slavlju protiv Intera iz Zaprešića (1:0).
Josip Pivarić (Dinamo) - svih 90 minuta sudjelovao u maksimirskom uspjehu protiv Cibalije (3:0).
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - u pobjedi Dinama protiv Cibalije 3:0 na Maksimiru ostao na klupi za pričuve.
Ivan Strinić (Napoli) - igrao od početka do kraja na gostovanju kod Crotonea te iz kornera asistirao Maksimoviću za drugi pogodak svoje momčadi u pobjedi 2:1.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton na gostovanju kod Oleksandrije (1:1).
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - zbivanja u gostujućem porazu svog Atletica kod Seville (1:0) pratio s klupe.

Domagoj Antolić (Dinamo) - zbog ozljede propustio domaću pobjedu Dinama nad Cibalijom (3:0).
Milan Badelj (Fiorentina)
- u pobjedi Fiorentine kod Cagliarija (5:3) nije ulazio u igru.
Marcelo Brozović (Internazionale) - igrao do 62. minute u porazu Intera kod Atalante 2:1 te iz slobodnog udarca u 50. minuti asistirao Ederu za jedini pogodak svoje momčadi.
Ante Ćorić (Dinamo) - u domaćoj pobjedi nad Cibalijom (3:0) igrao do 64. minute, kada ga je zamijenio Knežević.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - igrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi Real Madrida nad Athletic Bilbaom (2:1).
Luka Modrić (Real Madrid) - zbog ozljede propustio domaći ogled Real Madrida s Athletic Bilbaom (2:1).
Ivan Perišić (Internazionale) - odradio svih 90 minuta na gostovanju kod Atalante, gdje je Inter poražen 2:1.
Ivan Rakitić (Barcelona) - u 14. minuti gostovanja kod Valencije zamijenio ozlijeđenog Iniestu te u 22. minuti dodavanjem u kazenom prostoru asistirao Messiju za vodstvo Barcelone, koja je naposljetku slavila 3:2.
Marko Rog (Napoli) - ostao na klupi za pričuve u gostujućoj pobjedi Napolija kod Crotonea (2:1).

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je remizirao kod Granade (0:0), a Čop je odigrao cijeli susret.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - odradio cijelu utakmicu na gostovanju kod Cagliarija te postigao hat-trick i ubilježio jednu asistenciju u golijadi koja je pripala Violama (5:3).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - igrao do 65. minute u gostujućoj pobjedi nad Bayerom iz Leverkusena 3:0 te u 49. minuti prizemnim ubačajem s lijeve strane asistirao Wagneru za drugi pogodak.
Mario Mandžukić (Juventus) - u 75. minuti gostovanja kod Milana zamijenio Benatiju, a Juventus je poražen 1:0.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede propustio gostovanje Stare dame kod Milana, koji je slavio 1:0.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)