Svladana reprezentacija domaćina

Pobjeda mladih Hrvatica na kraju kvalifikacija

23.10.2016.

U posljednjem, trećem kolu kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo Hrvatska U-19 svladala je vršnjakinje iz Estonije 2:1.

U-19: ESTONIJA - HRVATSKA 1:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 9, Tallinn.

Strijelci: 1:0 - Pušelj Drezga (29'-ag), 1:1 - Schäfer-Hansen (43'), 1:2 - Balić (65')

Hrvatska: Sabo, Pušelj Drezga, Zdunić, Tomić, Pezelj (od 70' Pavičić), Kunštek, Balić, Slipčević (od 90+2' Radoš), Schäfer-Hansen, Mihić, Bučić (od 78' Glavota). Izbornica: M. Damjanović.

Nakon poraza od Češke i Švicarske, koji su Hrvatskoj U-19 onemogućili priliku za plasman u nastavak natjecanja, uslijedio je u Estoniji završni ogled s reprezentacijom domaćina. Mlade su Hrvatice ubilježile pobjedu i s tri osvojena boda osvojile treće mjesto u skupini.

Do slavlja je Hrvatska U-19 stigla preokretom. Naime, Pušelj Drezga je u 29. minuti skrenula loptu u vlastitu mrežu, da bi krajem prvog dijela za poravnanje pogodila Schäfer-Hansen. Pobjedu je naposljetku osigurala Balić golom u 65. minuti susreta.

Prvo je mjesto na tablici osvojila Češka, ispred Švicarske.