Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Kovačić, Mandžukić ili Modrić?

05.12.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - kao kapetan igrao cijelu utakmicu u Koprivnici, gdje je Hajduk poražen 2:1.
Danijel Subašić (Monaco) - sačuvao svoju mrežu u visokoj domaćoj pobjedi Monaca protiv Bastije (5:0), igrajući svih 90 minuta.
Ivan Vargić (Lazio) - gradski derbi s Romom, koji je Lazio izgubio rezultatom 2:0, Vargić je pratio s klupe za pričuve.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - Lokomotiv je kod kuće svladao Terek 2:0, a kapetan Ćorluka igrao je od početka do kraja utakmice.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - odigrao cijelu utakmicu na domaćem terenu protiv Freiburga (1:1).
Marin Leovac (PAOK) - na gostovanju kod Panathinaikosa igrao do 51. minute, zaradio žuti karton, a PAOK je poražen 1:0.
Dejan Lovren (Liverpool) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Bournemoutha, gdje je domaćin preokretom došao do pobjede 4:3.
Matej Mitrović (Rijeka) - igrao od početka do kraja u derbiju hrvatske lige na Maksimiru kod Dinama (1:1).
Josip Pivarić (Dinamo) - odradio svih 90 minuta u domaćem derbiju s Rijekom (1:1) te ponovno bio kapetan.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - derbi Dinama i Rijeke na Maksimiru (1:1) pratio s klupe za pričuve.
Ivan Strinić (Napoli) - nije ulazio u igru u pobjedi Napolija pred svojim navijačima protiv Intera (3:0).
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - Kijevljani su na gostovanju kod Vorskle odigrali 2:2, a Vida je igrao cijeli susret.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - nije konkurirao za domaći ogled svoje momčadi protiv Espanyola (0:0).

Domagoj Antolić (Dinamo) - zbog ozljede nije kandidirao za domaći derbi s Rijekom (1:1).
Milan Badelj (Fiorentina)
- u pobjedi Fiorentine nad Palermom (2:1) ušao u igru u 67. minuti umjesto Tella i zaradio žuti karton.
Filip Bradarić (Rijeka) - odradio svih 90 minuta u derbiju na vrhu MAXtv Prve lige, u kojemu je Rijeka kod Dinama osvojila bod (1:1).
Marcelo Brozović (Internazionale) - u porazu kod Napolija (3:0) igrao od prve do zadnje minute i zaradio žuti karton.
Ante Ćorić (Dinamo) - igrao cijelu utakmicu u derbiju Dinama i Rijeke, koji je na Maksimiru završen neriješeno (1:1).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - igrao u udarnoj postavi Real Madrida u El Clasicu kod Barcelone (1:1), opet pružio dobru partiju te igru napustio u 86. minuti, kada ga je zamijenio Diaz.
Luka Modrić (Real Madrid) - po mnogima najbolji pojedinac u španjolskom El Clasicu, pri čemu je i asistirao Ramosu za gol glavom u samoj završnici i izjednačenju na konačnih 1:1 te zaradio brojne pohvale s više strana, uključujući i izbor BBC-a za igrača utakmice.
Ivan Perišić (Internazionale) - igrao cijelu utakmicu u gostujućem porazu Intera kod Napolija (3:0).
Ivan Rakitić (Barcelona) - Barcelona je kod kuće dočekala Real Madrid i u El Clasicu odigrala 1:1, a Rakitić je u 60. minuti svoje mjesto prepustio Iniesti.
Marko Rog (Napoli) - upisao svoj prvi ligaški nastup za Napoli, u domaćoj pobjedi protiv Intera (3:0). Na teren je istrčao u 76. minuti umjesto Hamšika.

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je kod kuće nadjačao Osasunu 3:1, a Čop je igrao od prve minute, zaradio žuti karton, da bi ga u 81. minuti zamijenio Castro.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - odigrao cijeli susret pred svojim navijačima protiv Palerma i ubilježio pobjedu 2:1.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - u domaćoj pobjedi Hoffenheima nad Kölnom (4:0) igrao do 60. minute, kada ga je zamijenio Uth.
Mario Mandžukić (Juventus) - novi je ligaški pogodak postigao protiv Atalante, glavom u 64. minuti nakon Pjanićevog kornera, a u 75. minuti zamijenio ga je Cuadrado.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede nije kandidirao za domaći susret s Atalantom, koji je Stara dama dobila 3:1.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)