Precizni Hrvati

Gol Rakitića za uvjerljivu Barcelonu, Olić zabio odmah po ulasku

11.02.2017.

Barcelona je na gostovanju kod Alavesa slavila 6:0, s Ivanom Rakitićem na listi strijelaca, a Ivica Olić odigrao je vrlo važnu ulogu u preokretu Münchena 1860.

U sklopu 22. kola Primere Barcelona je gostovala kod Alavesa te uvjerljivom pobjedom osvojila nova tri boda, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je peti pogodak svoje momčadi, u 65. minuti, vrlo lijepim udarcem u suprotni gornji kut domaćeg vratara.

Suarez se dva puta upisao u strijelce, a po jedan su dodali Neymar i Messi, dok je Alavesov Alexis postigao autogol. Rakitić je igrao cijelu utakmicu te zaradio i žuti karton.

München 1860 pobijedio je pred svojim navijačima Karlsruhe u 20. kolu druge njemačke lige, premda su gosti poveli u 48. minuti preko Figuerasa.

U 56. minuti Ivica Olić ušao je na teren umjesto Gytkjaera te odmah postigao pogodak za izjednačenje na 1:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Bulow donio Münchenu 1860 pobjedu 2:1. Oliću je to bio peti ovosezonski ligaški pogodak.