Mladi Vatreni donio tri boda

17.02.2017.

Josip Brekalo na impresivan je način osigurao je svom novom klubu, Stuttgartu, puni plijen u gostujućem dvoboju s Heidenheimom.

U sklopu 21. kola druge njemačke lige, Stuttgart je slavio kod Heidenheima 2:1, a pobjedonosni je pogodak postigao mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.

Stuttgart je poveo Gentnera, a izjednačio je Schnatterer krajem prvog dijela. Brekalo je u igru ušao u 57. minuti umjesto Asana da bi u 71. minuti prekrasnim udarcem iz daljine, u same suprotne rašlje, osigurao bodove svojoj momčadi.

Brekalo, član prvoligaša Wolfsburga, ove je zime posuđen Stuttgartu do kraja sezone. U rujnu i listopadu prošle godine 18-godišnji je nogometaš, bivši član zagrebačkog Dinama, upisao i dva kvalifikacijska nastupa za Hrvatsku U-21.

Na tablici Stuttgart vodi s 44 osvojena boda i na dobrom je putu da se nakon samo sezone izbivanja vrati u elitni razred njemačkog nogometa.