Badelj igrao, Milić na klupi

Milan svladao Fiorentinu: Kalinić strijelac, Pašalić asistent

19.02.2017.

Posljednju utakmicu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva odigrali su Milan i Fiorentina.

Nogometaši Milana ubilježili su vrijednu domaću pobjedu nad gostima iz Firence, rezultatom 2:1 na završetku nedjeljnog programa Serie A.

Milan je poveo nakon 17 minuta igre, kada je precizan bio Kucka, a samo četiri minute poslije hrvatski napadač Nikola Kalinić pospremio je iz blizine loptu u mrežu po ubačaju Chiese.

Crveno-crni do novog su pogotka stigli u 31. minuti. Tada je hrvatski veznjak Mario Pašalić kratko dodao za strijelca Delofeua, koji udarcem izvan kaznenog prostora donosi pobjedu.

Kalinić je odigrao cijelu utakmicu, a Milan Badelj ušao je u 71. minuti umjesto Chiese. Hrvoje Milić ostao je na klupi Fiorentine, a Pašalić je također igrao od prve do zadnje minute.

Na tablici Milan drži sedmo mjesto s 44 osvojena boda, dok je Fiorentina jedno mjesto niže, s četiri boda zaostatka.