Vušković strijelac za mlade Vatrene

Hrvatska U-17 remizirala s Ukrajincima

07.03.2017.

U prvoj od dvije ovotjedne prijateljske utakmice Hrvatske U-17 s vršnjacima iz Ukrajine rezultat je bio neriješenih 1:1.

U-17: HRVATSKA - UKRAJINA 1:1 (0:1)
Prijateljska utakmica, Zelina.

Strijelci: 0:1 - Harževskij (25'), 1:1 - Vušković (51')

Hrvatska: Pandur, Čovo (od 41' Kapitanović), Mikulić, Nekić, Leš (od 41' Vušković), Ljubić (od 41' Marin Martinović), Mitrović, Pudić (od 41' Pašalić), Baturina (od 41' Perić), Pavlak (od 41' Marko Martinović), Ernst (od 41' Blagajić). Izbornik: D. Bašić.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina, pod vodstvom izbornika Darija Bašića, ovog tjedna igra dvije pripremne utakmice za nadolazeće Europsko prvenstvo u Hrvatskoj kako bi stručni stožer dobio konačan uvid u širinu igračkog kadra za to natjecanje.

Na stadionu NK Zeline odigran je prvi dvoboj s Ukrajinom, a gosti su poveli nakon 25 minuta igre, kada je precizan bio Petro Harževskij.

Za izjednačenje i konačnih 1:1 pogodio je Mario Vušković, a Ukrajinci su od 26. minute igrali bez isključenog Georgija Citaišvilija.

Druga je utakmica istih protivnika na rasporedu u četvrtak, 9. ožujka u 11 sati u Zagrebu.