Srna asistent za pobjedu Šahtara

N. Kalinić u nadoknadi donio pobjedu Fiorentini

12.03.2017.

Vatreni napadač Nikola Kalinić još je jednom bio junak Fiorentine, a kapetan Šahtara Darijo Srna asistirao je za pobjedu svoje momčadi.

Fiorentina je u 28. kolu Serie A dočekala Cagliari te slavila 1:0, a čovjek odluke bio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić, koji je u sudačkoj nadoknadi vremena postigao pobjednički pogodak.

Kalinić je zabio glavom na ubačaj Tella, nakon što je odigrao cijelu utakmicu za Viole. Milan Badelj ušao je u 79. minuti umjesto Bernardeschija, a Hrvoje Milić nije ulazio u igru.

U lovu na naslov prvaka Ukrajine, Šahtar iz Donecka pobijedio na gostovanju kod Zorje 2:1, a nakon pogodaka Bernard za Šahtar i Haratina za Zorju, bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna izveo je u 88. minuti korner iz kojega Mališev pogađa za tri Šahtarova boda.

Srna je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton, a Šahtar na tablici ima 16 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dynama iz Kijeva, momčadi Domagoja Vide.