Dva prijateljska ogleda

Hrvatska remizirala, pa svladala Makedonce

27.03.2017.

Hrvatska reprezentacija u futsalu odigrala je dvije prijateljske utakmice protiv nacionalne selekcije Makedonije.

MAKEDONIJA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Prijateljska utakmica, Veles.

Strijelci: 1:0 - Ziberi (2'), 1:1 - Grbeša (9'), 2:1 - Todorovski (39'), 2:2 - Novak (40')

Hrvatska: Matošević, Bundavica, Grbeša, Perišić, Jelovčić, Musinov, Duvančić, Novak, Mladina, Postružin, Kanjuh, Horvat, Bašković. Izbornik: M. Stanković.

U prvom dvoboju u Velesu (24. ožujka) hrvatski izbornik Mato Stanković priliku je dao svim pozvanim igračima, a konačni je rezultat naposljetku bio neriješenih 2:1.

Makedonija je dva puta povela, preko Ziberija i Todorovskog, a Hrvatskoj su poravnanje donosili Grbeša i Novak.

Vrijedi istaknuti kako su Makedonci nedavno remizirali i s jednom velesilom europskog i svjetskog futsala, Portugalom.

MAKEDONIJA - HRVATSKA 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 - Jelovčić (10'), 0:2 - Matošević (34'), 0:3 - Novak (37')

Dva dana kasnije, drugi je ogled istih protivnika pripao Hrvatskoj, u susretu u kojemu je izbornik Stanković igru temeljio na provjerenim, uigranim snagama.

Za vodstvo se pobrinuo Jelovčić sredinom prvog poluvremena, a u nastavku su konačnih 3:0 postavili Matošević i Novak.

Hrvatska je u Makedoniji nastupila bez igrača Split Tommyja i jednog od svojih glavnih aduta, Darija Marinovića, ali je zadržala svoj izvanredan niz od deset utakmica bez poraza.