S Ukrajinom za izravan plasman na EP

Hrvatska svladala i Belgiju, osigurala dodatne kvalifikacije

09.04.2017.

Hrvatska reprezentacija u futsalu bila je uvjerljiva i u svom drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo.

BELGIJA - HRVATSKA 1:6 (1:4)
Kvalifikacije za EP 2018., Skupina C, Kijev.

Strijelci: 0:1 - Suton (5'), 0:2 - Novak (11'), 0:3 - Marinović (13'), 0:4 - Grcić (15'), 1:4 - Adnane (20'), 1:5 - Marinović (25'), 1:6 - Matošević (37')

Hrvatska: Jukić, Jelovčić, Marinović, Novak, Suton; Mladina, Matošević, Grcić, Grbeša, Babić, Postružin, Kanjuh, Horvat, Jelavić. Izbornik: M. Stanković.

Nakon sigurnih 4:0 protiv Crne Gore na otvaranju kvalifikacija u Kijevu, Hrvatska je u nedjeljnoj utakmici svladala i Belgiju, a semafor je na kraju susreta pokazivao uvjerljivih 6:1.

Momčad izbornika Stankovića do prednosti je došla preko Sutona u petoj minuti, a potom su između 11. i 15. minute Novak, Marinović i Grcić odveli Hrvatsku na 4:0.

Uoči odlaska na odmor, Adnane je smanjio rezultat, no u nastavku su Marinović svojim drugim golom te Matošević zapečatili pobjedu Hrvatske.

U drugoj utakmici drugog kola Ukrajina je svladala Crnu Goru 4:2. Posljednje, treće kolo donosi oglede Crne Gore i Belgije (11. travnja, 15:00) te Hrvatske i Ukrajine (11. travnja, 18:00). Pobjednik skupine izravno odlazi na Europsko prvenstvo u Sloveniji, a drugoplasirane će momčadi - uz najbolju treću - ući u doigravanje.