Nevrkla zatresla mrežu

Hrvatice odradile drugi prijateljski susret s Kinom

09.04.2017.

U drugoj prijateljskoj utakmici u Kini, hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je od domaćina 2:1.

KINA - HRVATSKA 2:1 (1:0)
Prijateljska utakmica, Jiaxing.

Strijelci: 1:0 - Bošnjak (13' - ag), 2:0 - Yang Li (50'), 2:1 - Nevrkla (90+3')

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Horvat (od 82' Bojčić), Joščak, Bošnjak, Rudelić (od 90+2' Dujmović), Landeka, Conjar, Maltašić, Slipčević, Žigić. Izbornik: B. Miletić.

Hrvatske su nogometašice u nedjelju odradile i drugi prijateljski dvoboj s domaćom reprezentacijom Kine. Nakon pobjede u Kunshanu 2:0, Kineskinje su u Jiaxingu bile bolje rezultatom 2:1.

Nakon 13 minuta igre Bošnjak je postigla autogol, a Yang Li udvostručila je prednost Kine početkom drugog poluvremena. Poraz Hrvatske ublažila je Nevrkla u sudačkoj nadoknadi susreta.

Prema poretku Fife, Kina je proteklih godina među petnaestak najboljih ekipa na svijetu, a na prošlom je Svjetskom prvenstvu igrala u četvrtfinalu.