Vatreni vikend: Čop, Mandžukić ili Perišić?

17.04.2017.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Gent) - Gent u ponedjeljak gostuje kod Charleroija.
Dominik Livaković (Dinamo) - igrao svih 90 minuta na gostovanju kod Lokomotive, u Dinamovoj pobjedi 2:1.
Danijel Subašić (Monaco)
 - Monaco je kod kuće pobijedio Dijon 2:1, a Subašić je branio cijeli dvoboj.
Ivan Vargić (Lazio) - gostujući remi kod Genoe (2:2) pratio s klupe.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - u pobjedi Lokomotiva kod Arsenala iz Tule igrao svih 90 minuta.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - Bayer je u Leverkusenu remizirao s vodećim Bayernom 0:0, a Jedvaj je zaigrao u udarnoj jedanaestorici, ali je u 50. i 59. minuti zaradio žute kartone te je isključen.
Marin Leovac (PAOK) - ovaj se vikend nisu igrale utakmice grčkog prvenstva.
Marko Lešković (Dinamo) - odradio cijeli susret s Lokomotivom u Kranjčevićevoj (2:1).
Dejan Lovren (Liverpool) - Liverpool je slavio kod West Bromwich Albiona 1:0, pri čemu je Lovren igrao od početka do kraja ogleda.
Matej Mitrović (Bešiktaš) - ovaj se vikend nisu igrale utakmice turskog prvenstva.
Josip Pivarić (Dinamo) - na gostovanju kod Lokomotive (2:1) ostao na klupi za pričuve.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - u Dinamovom preokretu protiv Lokomotive (2:1) sudjelovao od prve do zadnje minute.
Ivan Strinić (Napoli) - igrao od početka do kraja u domaćoj pobjedi Napolija nad Udineseom (3:0).
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - odigrao cijeli susret na gostovanju kod Zorje, u kojemu je Dynamo slavio 1:0.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - zbog ozljede koljena nije kandidirao za domaću pobjedu Atletica nad Osasunom (3:0).

Domagoj Antolić (Dinamo) - Dinamo je u gostima pobijedio Lokomotivu 2:1, a Antolić je igrao do 64. minute, kada je mjesto prepustio Pavičiću.
Milan Badelj (Fiorentina)
- ostao među pričuvama Fiorentine u domaćem porazu od Empolija (2:1).
Filip Bradarić (Rijeka) - odradio svih 90 minuta u rujevičkoj pobjedi nad Splitom 2:0.
Marcelo Brozović (Internazionale) - gradski okršaj svoje momčadi s Milanom (2:2) pratio s klupe za pričuve.
Ante Ćorić (Dinamo) - zbog bolesti nije kandidirao za okršaj Lokomotive i Dinama te pobjedu svoje momčadi 2:1.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - zaigrao u početnoj postavi svog kluba na gostovanju kod Sportinga (3:2) te igrao do 89. minute i zamjene za Casemira.
Luka Modrić (Real Madrid) - pobjedu Madriđana kod Sporting Gijona (3:2) gledao među pričuvama svoje momčadi.
Ivan Perišić (Internazionale) - u gradskom derbiju s Milanom (2:2) igrao do 68. minute, kada ga je zamijenio Eder, a asistirao je Icardiju za drugi pogodak svoje momčadi, u 44. minuti.
Ivan Rakitić (Barcelona) - Barcelona je kod kuće svladala Real Sociedad 3:2, a Rakitić je igrao od prve do zadnje minute.
Marko Rog (Napoli) - u pobjedi protiv Udinesea (3:0) pred svojim navijačima Rog je sudjelovao od 71. minute, kada je zamijenio Allana.

Duje Čop (Sporting Gijon) - u 14. minuti spretno postigao vodeći pogodak protiv Real Madrida, u susretu koji je Sporting Gijon naposljetku izgubio 3:2. Igrao je do 79. minute, kada ga je zamijenio Ndi.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - Viole su kod kuće poražene od Empolija 2:1, pri čemu je Kalinić igrao svih 90 minuta, a po završetku utakmice isključen je zbog protestiranja.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - Hoffenheim je u golijadi pobijedio Borussiju (M) 5:3, a Kramarić je u 89. minuti asistirao strijelcu Demirbayu za posljednji pogodak na utakmici. Igrao je od početka do kraja.
Mario Mandžukić (Juventus) - asistirao Higuainu za drugi pogodak Juventusa na gostovanju kod Pescare (2:0), u 43. minuti susreta, a odradio je cijeli susret.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede koljena propustio pobjedničko gostovanje Juventusa kod Pescare (2:0).

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)