Asistenciju upisao i Hrvoje Milić

Ivan Perišić strijelac i asistent u golijadi kod Fiorentine

22.04.2017.

Fiorentina i Inter odigrali su izrazito sadržajnu utakmicu, a svoj su obol dali i hrvatski nogometaši.

Susret Fiorentine i Intera u 33. kolu Serie A završio je pobjedom Viola 5:4, a asistent za vodeći pogodak domaće momčadi bio je Hrvoje Milić, koji je u 23. minuti ubacio za strijelca Vecina.

Samo šest minuta poslije rezultat je poravnao Ivan Perišić, zaključivši akciju Intera pogotkom iz srca kaznenog prostora. U 34. minuti Icardi je doveo Inter u vodstvo 2:1.

U drugom je poluvremenu, nakon promašenog Bernardeschijevog kaznenog udarca, uslijedio novi preokret. Astori, Vecino i dva puta Babacar osiguravaju Fiorentini visokih 5:2.

Igrala se 88. minuta kada je Perišić asistirao Icardiju za treći pogodak Intera, a konačni je rezultat Icardi postavio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović ušao je na teren u 76. minuti umjesto Kondogbije. S druge su strane Milić i Milan Badelj također igrali svih 90 minuta, a Nikola Kalinić nije nastupio zbog crvenog kartona.