Pobjeda nad Rugvicom u polufinalu

Split Tommy juniorski prvak Hrvatske u futsalu

10.05.2017.

U Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u futsalu za juniore, a naslov je pripao momčadi Split Tommyja.

Od 6. do 8. svibnja odigran je završni turnir Prvenstva Hrvatske mladeži u malom nogometu, u kategoriji juniora, a nastupili su Rugvica, Vrgorac, Brod i Albona Potpićan u Skupini A te Nacional Zagreb, Split Tommy, Brod 035 i Otočac u Skupini B.

Poslije grupne faze, u ponedjeljak je odigrana utakmica za treće mjesto, u kojoj je Nacional Zagreb svladao Brod rezultatom 3:2. Uslijedilo je finale između Split Tommyja i Rugvice. Susret je završio bez pobjednika (2:2), a nakon šesteraca titula je pripala Splićanima (5:3).

Pehar pobjedniku uručio je dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Marijan Kustić. Najbolji strijelac turnira bio je Ivan Smolić iz Rugvice, a nagradu za fair-play osvojila je momčad Broda.