Poraz od SAD-a

Hrvatska U-16 započela turnir u Belgiji

12.05.2017.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija do 16 godina starosti započela je nastup na Uefinom razvojnom turniru u Belgiji.

U-16: HRVATSKA - SAD 0:4 (0:1)
UEFA razvojni turnir, Belgija.

Strijelci: 0:1 - Rodman (21'), 0:2 - Washington (42'), 0:3 - Washington (45'), 0:4 - Cooper (56')

Hrvatska: Adamović, Zovak (od 53' Lucić), Pavičić, Burčul (od 53' Mikinac), Stančić (od 41' Horvat), Kurkutović, Vego (od 53' Petarić), Dugandžić (od 68' Kalaj), Gegollaj, Pernar, Dujmović. Izbornica: T. Nemčić.

U prvoj utakmici u Belgiji mlade su Hrvatice snage odmjerile s vršnjakinjama iz Sjedinjenih Američkih Država, koje su slavile rezultatom 4:0.

Pogotke su postigle Rodman u 21. minuti, zatim Washington u 42. i 45. minuti, te naposljetku Cooper u 56. minuti dvoboja.

U preostala dva susreta na turniru Hrvatska U-16 sastaje se s domaćinom Belgijom te Švicarskom.